Акцент

Работиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Орце Николов 133-д/3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7423 км
  • Локација: Дебар маало

  • Телефон 2: 02 3136336
  • Факс: 02 3290422
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1580816322_77.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Повеќе од 2000 компании пораснаа со нашиот софтвер, дозволете тоа да Ви се случи и Вам. Бидете дел од успешните компании кои ги имаат придобивките од употреба на нашиот софтвер.

Модерен приказ
Убав дизајн, прилагодлив на уреди со различни димензии.

Деталност
Безбедност на податоците и нивна искористеност со многубројни извештаи за сите потреби во работењето.

Лесни за употреба
Интуитивни за крајниот корисник. Го следат текот на работата.

Интегрираниот софтвер за лабораторија се состои од следниве модули:
- Модул за прием на пациенти;
- Модул за лабораторија;
- Модул за генерирање извештаи;
- Модул за параметрирање - шифрарници;

1. Модулот за прием на пациенти ги овозможува следниве функзионалности:

-Проверка дали пациентот е веќе регистриран во софтверот;
-Доколку не е регистиран, се внесуваат генералии за пациентот;
-Избор на здравствена установа од која е упатен пациентот од предефинирана листа која може да биде проширена во секое време според потребите на корисниците;
-Избор на доктор кој го упатил пациентот од предефинирана листа која може да биде проширена во секое време според потребите на корисниците;
-Избор на лабораториски анализи кои треба да бидат направени и се по барање на пациентот;
-Опционална можност за дефинирање попуст на целиот износ што треба да се наплати за извршените услуги;
-Опционален избор за наплата преку фактура;
-Избор на фискален апарат од кој е наплатена извршената услуга.

2. Модул за лабораторија ги овозможува следниве функционалности:

-Преглед на нарачани анализи поделени врз основа на апаратот на кои се извршуваат тие анализи;
-Експортирање на податоци за секоја нарачана анализа во формат прилагоден за апаратот на кој се извршува анализата;
-Рачно внесување на резултати од анализите;
-Автоматско внесување на резултати преку дадотека која е експортирана од апаратот на кој е извршена анализата;

3. Функционалности на модулот за генерирање извештаи:

-Работна листа;
-Дневен извештај за наплатен износ;
-Преглед на пациенти по доктори;
-Збирен извештај по доктори;
-Преглед на пациенти по здравствени установи;
-Преглед на приеми;
-Преглед на анализи по здравствени установи;
-Преглед на извршени анализи по групи;
-Периодичен извештај за работа;
-Преглед на резултати по пациенти;
-Преглед на калибрации;
-Листа на здравствени установи;
-Листа на доктори;
-Листа на анализи;
-Креирање фактури;
-Дневен извештај по фискални апарати;
-Периодичен извештај по фискални апарати;

4. Функционалности на модулот за параметрирање - шифрарници:

-Параметрирање групи на анализи;
-Параметрирање анализи;
-Параметрирање референтни вредности на анализи;
-Параметрирање апарати;
-Параметрирање типови цени;
-Параметрирање амбуланти и доктори;
-Параметрирање на корисници на систем
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи