Акцент

Работиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Орце Николов 133-д/3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10683 км
  • Локација: Дебар маало

  • Телефон 2: 02 3136336
  • Факс: 02 3290422
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1580816322_77.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Интегрираниот софтвер за лабораторија се состои од следниве модули:
- Модул за прием на пациенти;
- Модул за лабораторија;
- Модул за генерирање извештаи;
- Модул за параметрирање - шифрарници;

1. Модулот за прием на пациенти ги овозможува следниве функзионалности:

-Проверка дали пациентот е веќе регистриран во софтверот;
-Доколку не е регистиран, се внесуваат генералии за пациентот;
-Избор на здравствена установа од која е упатен пациентот од предефинирана листа која може да биде проширена во секое време според потребите на корисниците;
-Избор на доктор кој го упатил пациентот од предефинирана листа која може да биде проширена во секое време според потребите на корисниците;
-Избор на лабораториски анализи кои треба да бидат направени и се по барање на пациентот;
-Опционална можност за дефинирање попуст на целиот износ што треба да се наплати за извршените услуги;
-Опционален избор за наплата преку фактура;
-Избор на фискален апарат од кој е наплатена извршената услуга.

2. Модул за лабораторија ги овозможува следниве функционалности:

-Преглед на нарачани анализи поделени врз основа на апаратот на кои се извршуваат тие анализи;
-Експортирање на податоци за секоја нарачана анализа во формат прилагоден за апаратот на кој се извршува анализата;
-Рачно внесување на резултати од анализите;
-Автоматско внесување на резултати преку дадотека која е експортирана од апаратот на кој е извршена анализата;

3. Функционалности на модулот за генерирање извештаи:

-Работна листа;
-Дневен извештај за наплатен износ;
-Преглед на пациенти по доктори;
-Збирен извештај по доктори;
-Преглед на пациенти по здравствени установи;
-Преглед на приеми;
-Преглед на анализи по здравствени установи;
-Преглед на извршени анализи по групи;
-Периодичен извештај за работа;
-Преглед на резултати по пациенти;
-Преглед на калибрации;
-Листа на здравствени установи;
-Листа на доктори;
-Листа на анализи;
-Креирање фактури;
-Дневен извештај по фискални апарати;
-Периодичен извештај по фискални апарати;

4. Функционалности на модулот за параметрирање - шифрарници:

-Параметрирање групи на анализи;
-Параметрирање анализи;
-Параметрирање референтни вредности на анализи;
-Параметрирање апарати;
-Параметрирање типови цени;
-Параметрирање амбуланти и доктори;
-Параметрирање на корисници на систем
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи