Agro Gomil


  • Address : Marshal Tito b.b.
  • Place: Kocani
  • Distance: ≈7493 км

  • Telephone 2: +389 78 278426
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 15:00
    Sat from 08:00 to 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1638524626_65.png?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

Агро Гомил- Облешево е фирма специјализирана за производство на житарици особено на бела пченица triticum durum.

Основана е 1993 година, и од тогаш наваму активно работи и се занимава со одгледување на житарици на површина од 200 хектари.

Исто така нашата компанија во 2012година го прошири земјоделието со нова гранка овоштарство производство на вишни на 20 хектари.

Во 2016 година Агро Гомил започна со инвестирање во објект и опрема за процесирање и пакување на бела пченица (durum), ориз и други зрнести земјоделски производи.
more
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel