Радиус (100км)

Визус

Јавен превозРаботиме 6 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: Македонија 27
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

  • Телефон 2: 02 3233340
  • Факс: 02 3226631
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 21:00
    Саб од 10:00 до 17:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Нов стил на гледање во градот...

Секојдневни, модерни, класични, урбан стил...

Визус д.о.о Извоз-Увоз е фирма која постои и работи во сферата на оптиката од 1994 година.

Дејности со кои се бави фирмата се следните: продажба, монтажа и сервисирање на диоптриски очила; продажба и сервисирање на сончеви очила (и сончеви со диоптрија); продажба на меки и полутврди контактни леќи; продажба на козметски и простетски леќи; меки и полутврди леќи за астигматизам; меки и полутврди леќи за кератоконус; како и сите средства за одржување на меки и полутврди контакни леќи.
Додатоци кои можете да ги најдете кај се: микрофибер крпчиња за чистење на очила, спрејови за чистење очила, футроли за диоптерски и сончеви очила, вештачки солзи, ланчиња традиционални и спортски (за деца и за возрасни), оклудери за затворање на едно око кај дечиња со страбизам, Фреснел-ови призми, редукциона фолија.

ЕКСКЛУЗИВНО!!! Вршиме полирање и корекција на диоптријата (зголемување или намалување) на полутврди леќи.

Оптика ВИЗУС ја има таа привилегија да има за стручен соработник врвен стручњак од областа на офталмологијата, а тоа е проф. д-р. Гордана Софрониевска Ивановска.

Д-р. Гордана Софрониевска Ивановска е офталмолог, специјалист за очни болести со преку 30 години работно искуство. Специјалист е во дијагноза на полесни и потешки очни заболување, како на предниот така и на задниот сегмент на окото, рана дијагноза на глауком, кератоконус, проблеми со очите кај диабет, како и огромно искуство во рефракцијата и проблемите со контактните леќи.

Во последниве двaeсeт години интензивно се занимава со одредување на сите видови контактни леќи: стандардни меки, козметски (леќи во боја, меки за кератоконус, терапевтски и простетски леќи), полутврди и полутврди за кератоконус.

Исто така, проф. Софрониева работи и со помагала за оние со пoслаб вид: лупи, телескопски очила за далеку и за читање и сето тоа ПО НАЈПОВОЛНИ ЦЕНИ ПРЕКУ ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО!!!

Д-р. Софрониевска работи во својата приватна очна ординација „проф. Софрониева“ на ул. Московска бр. 5, кај пазарот Тафталиџе. Контакт телефон/факс: +389 2 3076 117; +389 2 3069 540. Прегледите се вршат претпладне од 9 до 14 часот и попладне од 17 до 20 часот.

Покрај деталниот преглед кој ќе го добиете во ординацијата, можете да добиете и стручно мислење околу изборот на најадекватна рамка за вашата диоптрија. Тоа го имате во оптика „Визус“, која се наоѓа во непосредна близина на ординацијата.

Седиштето на фирмата е во населба Тафталиџе 2, кај пазарчето, на ул. Московска бр.5 каде што се наоѓа и првото продажно место. Второто продажно место е во центар, на ул. Македонија бр.27.
Доколку мислите дека подобро не може - консултирајте се повторно!


повеќе
Цена со ДДВ:10.000 ден.

Очила за сонце - Adidas Sportbrille ...

Цена со ДДВ:5.000 ден.

Очила за сонце - Carrera

Цена со ДДВ:5.000 ден.

Очила за сонце - Carrera

Цена со ДДВ:8.000 ден.

Очила за сонце - Carrera WSG90 62-1 ...

Цена со ДДВ:5.000 ден.

Очила за сонце - Carrera

15%заштеда
Цена со ДДВ:16.300 ден.13.855 ден.

Очила за сонце - Dior

15%заштеда
Цена со ДДВ:23.100 ден.19.635 ден.

Очила за сонце - Dior 807HD

10%заштеда
Цена со ДДВ:8.700 ден.7.830 ден.

Диоптерски очила - Hugo Boss 0081

10%заштеда
Цена со ДДВ:9.900 ден.8.910 ден.

Диоптерски очила - Hugo Boss 0432

10%заштеда
Цена со ДДВ:11.500 ден.10.350 ден.

Диоптерски очила - Hugo Boss 0482

10%заштеда
Цена со ДДВ:6.100 ден.5.490 ден.

Диоптерски очила - Hugo Boss 0054

10%заштеда
Цена со ДДВ:11.700 ден.10.530 ден.

Диоптерски очила - Silhouette 7582

10%заштеда
Цена со ДДВ:14.100 ден.12.690 ден.

Диоптерски очила - Silhouette 6734

10%заштеда
Цена со ДДВ:11.700 ден.10.530 ден.

Диоптерски очила - Silhouette 7554

10%заштеда
Цена со ДДВ:10.600 ден.9.540 ден.

Диоптерски очила - Silhouette 7642

10%заштеда
Цена со ДДВ:5.500 ден.4.950 ден.

Диоптерски очила - Rodenstock 5222


Видете ги сите наши производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи