Визус

Јавен превозРаботиме 6 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: Македонија 27
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7425 км

  • Телефон 2: 02 3233340
  • Факс: 02 3226631
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 21:00
    Саб од 10:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1654689269_89.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Визус е фирма која постои и работи во сферата на оптиката од 1994 година.

Дејности кои ги врши фирмата:
• Продажба, монтажа и сервисирање на диоптриски очила
• Продажба и сервисирање на сончеви очила (и сончеви со диоптрија)
• Продажба на меки и полутврди контактни леќи
• Продажба на козметски и простетски леќи
• Меки и полутврди леќи за астигматизам
• Меки и полутврди леќи за кератоконус
• Сите средства за одржување на меки и полутврди контакни леќи
• Полирање и корекција на диоптријата (зголемување или намалување) на полутврди леќи

Додатоци:
• Микрофибер крпчиња за чистење на очила
• Спрејови за чистење очила
• Футроли за диоптерски и сончеви очила
• Вештачки солзи
• Ланчиња традиционални и спортски (за деца и за возрасни)
• Оклудери за затворање на едно око кај дечиња со страбизам
• Фреснел-ови призми
• Редукциона фолија

Оптика ВИЗУС ја има таа привилегија да има за стручен соработник врвен стручњак од областа на офталмологијата, а тоа е проф. д-р. Гордана Софрониевска Ивановска - офталмолог, специјалист за очни болести со преку 30 години работно искуство. Специјалист е во дијагноза на полесни и потешки очни заболување, како на предниот така и на задниот сегмент на окото, рана дијагноза на глауком, кератоконус, проблеми со очите кај диабет, како и огромно искуство во рефракцијата и проблемите со контактните леќи. Во последниве двaeсeт години интензивно се занимава со одредување на сите видови контактни леќи: стандардни меки, козметски (леќи во боја, меки за кератоконус, терапевтски и простетски леќи), полутврди и полутврди за кератоконус. Исто така, проф. Софрониева работи и со помагала за оние со пoслаб вид: лупи, телескопски очила за далеку и за читање и сето тоа ПО НАЈПОВОЛНИ ЦЕНИ ПРЕКУ ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО!!!

Д-р. Софрониевска работи во својата приватна очна ординација „проф. Софрониева“ на ул. Московска бр. 5, кај пазарот Тафталиџе. Контакт телефон/факс: +389 2 3076 117; +389 2 3069 540. Прегледите се вршат претпладне од 9 до 14 часот и попладне од 17 до 20 часот.

Покрај деталниот преглед кој ќе го добиете во ординацијата, можете да добиете и стручно мислење околу изборот на најадекватна рамка за вашата диоптрија. Тоа го имате во оптика „Визус“, која се наоѓа во непосредна близина на ординацијата. Седиштето на фирмата е во населба Тафталиџе 2, кај пазарчето, на ул. Московска бр.5 каде што се наоѓа и првото продажно место. Второто продажно место е во центар, на ул. Македонија бр.27. Доколку мислите дека подобро не може - консултирајте се повторно!

Нов стил на гледање во градот..
Секојдневни, модерни, класични, урбан стил..
повеќе
20%заштеда
Цена со ДДВ:5.000 ден.4.000 ден.

Очила RALPH LAUREN

20%заштеда
Цена со ДДВ:4.800 ден.3.840 ден.

Очила RALPH LAUREN

20%заштеда
Цена со ДДВ:4.800 ден.3.840 ден.

Очила RALPH LAUREN

20%заштеда
Цена со ДДВ:8.600 ден.6.880 ден.

Очила ANA HICKMANN

20%заштеда
Цена со ДДВ:8.900 ден.7.120 ден.

Очила ANA HICKMANN

20%заштеда
Цена со ДДВ:6.900 ден.5.520 ден.

Очила ANA HICKMANN

20%заштеда
Цена со ДДВ:20.700 ден.16.560 ден.

Очила за сонце MONTBLANC

20%заштеда
Цена со ДДВ:19.900 ден.15.920 ден.

Очила за сонце MONTBLANC

20%заштеда
Цена со ДДВ:19.900 ден.15.920 ден.

Очила за сонце MONTBLANC

20%заштеда
Цена со ДДВ:17.900 ден.14.320 ден.

Очила за сонце VALENTINO

20%заштеда
Цена со ДДВ:17.900 ден.14.320 ден.

Очила за сонце VALENTINO

20%заштеда
Цена со ДДВ:16.300 ден.13.040 ден.

Очила за сонце VALENTINO

20%заштеда
Цена со ДДВ:19.900 ден.15.920 ден.

Очила за сонце CHLOE

20%заштеда
Цена со ДДВ:18.500 ден.14.800 ден.

Очила за сонце CHLOE

10%заштеда
Цена со ДДВ:3.100 ден.2.790 ден.

Контактни леќи PURE VISION

10%заштеда
Цена со ДДВ:1.900 ден.1.710 ден.

Контактни леќи AIR OPTIX


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка



Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи