Вера

ПаркингРаботиме 7 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДостапно за хендикепирани лица

  • Адреса: Никола Парапунов 25-а
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7848 км
  • Локација: Стара телевизија


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1623229642_18.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Ние постоиме со цел да им овозможиме високо квалитетна услуга и олеснување на старите лица и нивните семејства.

Домот за стари лица „Вера„ е наменет за нега на старите лица кои заради староста или некоја друга причина не можат да живеат во својот дом, односно во постоечкото семејно опкружување. Ние сме тука да им пружиме удобно сместување и квалитетна нега во пријатниот амбиент на нашиот дом. Домот се наоѓа во Карпош 4, општина Карпош, во урбаниот дел на градот и на своите станари им пружа совршен мир и опуштање. Располага со 19 соби, двокреветни и трокреветни, како и апартмански соби, со вкупен капацитет од 45 корисници.

За нашите корисници од аспект на надзор, општа и медицинска нега, секојдневно се грижи нашиот искусен стручен тим составен од: лекар, медицински сестри, негувателки, социјални работници и физиотерапевт.

Нашата цел е да го одржиме и унапредиме квалитетот на животот на старите лица, да го подобриме нивното ментално здравје и да направиме се, тие да се чувствуваат среќно и задоволно.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи