Вардарградба

Паркинг

  • Адреса: с.Трубарево б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7859 км
  • Локација: с.Трубарево
Слика од локација

Фото и видео галерија

Вардарградба е трговско друштво за производство, проектирање и инжинеринг со седиште во с.Трубарево - Скопје.

Основна дејност на фирмата е изведба на хидро-градежни објекти и објекти од висока градба како и производство и продажба на градежни производи (песок,бетон, арматура). Во текот на овие години има учествувано на многу проекти и изградено преку 90 објекти насекаде низ нашата земја , каде како Инвеститори се јавувале Владата на РМ преку нејзините ресорни Министерства, Општините и странски земји и организации преку нивните донации (OBSE,EAR,UNDP).

Располагаме со соодветна градежна опрема и механизација и алати како и со стручен кадар кој ни овозможува навремено, квалитетно и професионално да одговориме на нашите обврски. Основана е во 1999 год., во приватна сопственост чиј директор е Тасески Петар, дипл.град.инг. Во фирмата од нејзиното основање па до денес бројот на вработените се повеќе се зголемува, соодветно на проширувањето и развојот на фирмата.

За нашата досегашна работа потврда е и сертификатот добиен за Системот за управување со квалитет (QMS) според барањата на ISO 9001:2000 стандардот потврдена од BSI(British Standards Institution) од Лондон.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи