ТГС Технички Гасови

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Ацо Шопов (Пролетерска) 80
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7847 км

  • Телефон 2: 02 2041470
  • Факс: 02 2041472
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1401890425_53.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Основна дејност на ТГС “Технички Гасови” е производство и трговија со технички и медицински гасови, додека останатите активности вклучуваат транспорт, дистрибуција и продажба на медицински и технички гасови, дизајн и технички решенија, монтажа на инсталации за потрошувачка на гас и трговија со опрема и апаратура за користење на гас.

Ова акционерско друштво е основано 1939 година како фабрика за компресирани гасови “Агаруша” – Скопје.

По Втората Светска Војна во 1947 година фабриката беше активна како “Лепенец” – Ѓорче Петров.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи