Техногума

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Борис Трајковски (Првомајска) 139
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7898 км
  • Локација: Пинтија

  • Телефон 2: 075 219607
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1563783917_83.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Техногума е компанија за производство на гума и гумено технички производи и изработка на метални делови и алати.

Производи:
• Еластични потпирачи
• Гумени елементи за еластични спојки
• Гумени елементи за индустрија за преработка на течности
• Гумирани валци

Во алатницата се конструираат и изработуваат алати за просекување, алати за ковање, алати за гума и склопови од машини. Комбинацијата од тимска работа и современа технологија ни овозможуваат единствен квалитет и успех во она што го работиме уште од 1986 година.

Од неодамна Техногума започна со производство на полиуретански производи. Полиуретанот има јачина на пластика и еластичност на гума, со својства идентични за вулколан. Се користи онаму кадешто се бара голема издржливост, отпорност на абење и кинење и долготрајност. Тркала за виљушкари, еластични спојки, буфери, валјаци се само дел од производите од полиуретан.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи