Театар за деца и младинци


  • Адреса: Димитрије Чуповски 4 (Вељко Влаховиќ)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10684 км
  • Локација: На рекорд

  • Факс: 02 3136185

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1414585449_39.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Театарот за деца и младинци, Скопје е оформен и финансиран од Министерството за култура на Република Македонија од 1990 година.

Во театарот постојат три сцени, куклена, детска и младинска. Се негува детската драматургија од домашни автори и автори од светската класика.

Театарот годишно прикажува по 3 премиери и одигрува 220 претстави на својата сцена, низ државата и странство.
повеќе
Мапа

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) отпочна со постапки за одземање на лиценци на двајца снабдувачи на електрична енергија. Од таму ...
сите 62 | | | веќе видена

Адора инженеринг по пат на јавна лицитација, за 9,3 милиони евра, ги купи Топланите Исток и Запад и најголемиот дел од останатиот имот на Топлификација АД, ...
сите 15 | | | веќе видена

Реплек има нов Надозрен одбор и повторно ќе дели дивиденда - одлуките беа изгласани на вчерашната седница на Собранието на акционери. Нови членови на Надзорен ...
сите 3 | | | веќе видена

Стопанската комора на северо-западна Македонија (СКСЗМ) го оствари првиот состанок во рамки на традиционалните состаноци во пресрет на локалните избори, каде ...
сите 27 | | | веќе видена

Mерките и политиките спроведени од страна на Народната банка, како и централните банки воопшто, ги дадоа посакуваните резултати во ублажувањето на ефектите од ...
сите 57 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи