Радиус (100км)

Студио Алтернатива

Работиме 6 дена во неделатаКлиматизирано

  • Адреса: Исаија Мажовски 44 лок.6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈9153 км
  • Локација: во близина на кула Порта Влае

  • Телефон 2: 02 6150369
  • Работно време: Пон - Пет од 13:00 до 20:00
    Саб од 14:00 до 19:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Добрата масажа и мануелна терапија не остануваат на површината, не ги изразуваат своите ефекти само на кожата – тие продираат многу подлабоко, изразуваат ефекти и на мускулите, сврзното ткиво, коските, зглобовите, нервниот систем, но и на внатрешните органи. Тоа е природен начин, дар од природата, со кој можеме да си помогнеме.

За доволно енергија, за доволно позитивна енергија, за заморот и стресот да бидат заборавени, ПОСЕТЕТЕ НЕ!

СТУДИО АЛТЕРНАТИВА е студио за масажи, мануелна терапија и едукација. Студио, кое ви нуди алтернатива и алтернативен начин на помош. На едно место ќе најдете високо квалитетна услуга, пред се професионална и стручна помош, како и можност за едукација.
Нудиме можност да ги почуствувате благодетите на врвните услуги, висококвалитетни масажи и техники по европски и светски стандарди. Кај нас масажата е повеќе од допир, повеќе од релаксација, повеќе од површина. Кај нас станува збор за длабочина, стручност, професионалност и квалитет. Нудиме можност да ги почуствувате благодетите на вековните традиции од истокот и западот. Ви нудиме:

• Класична - шведска масажа
• Туи-на кинеска масажа
• Рефлексотерапија – рефлексна масажа на стапалата и дланките
• Хавајска масажа - ломи ломи
• Масажа со топли вулкански камења
• Спортска масажа
• Лимфна дренажа
• Антицелулитни масажи
• Терапевтска медицинска масажа
• Масажа на под/источни техники
• Бовнова терапија
• Kineziotaping


Кај нас ќе најдете и можност за едукација. Едукација, која во облик на курсеви ќе ви помогне во вашата професионална определба. Курсевите се наменети за сите оние кои:

• Сакаат да се едуцираат за профилот – МАСЕР/МАСЕРКА
• Сакаат да се научат на ПРОФЕСИОНАЛНА МАСАЖА
• Веќе се занимаваат со масажи, но сакаат да се надградат и прошират во својот профил
• Планираат професионално да се занимаваат со масажа, во најразлични салони, установи, домови, wellnes и spa центри

СТУДИО АЛТЕРНАТИВА е под водство и управување на:
ДЕЈАН ЃОРЃИЕВСКИ, мануелен терапевт, терапевт за бовнова терапија, рефлексотерапевт и НПК масер, роден во Скопје. Уште за време на студиите по медицина го привлекувале алтернативните методи на лекување и помош. Својата едукација и надградба на подрачјето на мануелни техники и масажи ја има здобиено во Р.Словенија, во школата за масери и терапевти ХИГЕЈА, каде и денес учествува во едукацијата на идните масери и терапевти во Р.Словенија, како предавач на различни техники. Идејата, да се подигне нивото, професионалноста и квалитетот на овие услуги во Р.Македонија е водечка сила за формирање на СТУДИО АЛТЕРНАТИВА, како синоним за ПРОФЕСИОНАЛНОСТ и КВАЛИТЕТ.

ПОСЕТЕТЕ НЕ!
СЕ РАДУВАМЕ НА СРЕДБИТЕ СО ВАС!
повеќе

Постови

Целосно опуштање за сите сетила! 72% попуст на туи-на кинеска медицинска масажа во Студио Алтернатива во вредност од 1800 ден. по цена од 495 д

72% попуст на туи-на кинеска медицинска масажа во Студио Алтернатива во вредност од 1800 ден. по цен ...

Студио Алтернатива

Идеална масажа за топлите летни денови. Повелете посетете не! Побарајте не на тел.078/429 295, да се ...

67% попуст на таласо масажа и терапија со морска сол, солена вода и маслиново масло со рузмарин во Студио Алтернатива во вредност од 1800 де

Новитет на пазарот - таласо масажа со морска вода!

Македонија денес - Хавајска масажа

Гостин: Дејан Ѓоргиевски, мануелен терапевт

59% попуст или 490 ден. за познатата хавајска „ломи ломи“ масажа во студио „АЛТЕРНАТИВА“! Дозволете си 60 минути опуштање на цело тело и до

Добивате:• Хавајска „ломи ломи“ масажа на цело тело со времетраење од 60 минути.• Целосен третман на ...

65% попуст или 450 ден. за ефикасната ТУИ-НА традиционална кинеска масажа со акупресура во студио „АЛТЕРНАТИВА“. Опуштете се со масажа на ц

Добивате:• 60 минутна ТУИ-НА традиционална кинеска масажа со акупресура.• Целосен третман на Вашето ...

59% попуст или 490 ден. за познатата хавајска „ломи ломи“ масажа во студио „АЛТЕРНАТИВА“! Дозволете си 60 минути опуштање на цело тело и до

Добивате:• Хавајска „ломи ломи“ масажа на цело тело со времетраење од 60 минути.• Целосен третман на ...

Weekend Mania - комбо пакет! 74% попуст на антистрес масажа на целото тело + гратис антицелулитна масажа или масажа на лице и глава во "Студио Алте

Комплетно опуштање на телото и умот со антистрес масажа!
Цена со ДДВ:600 ден.

Масажа за деца

Цена со ДДВ:300 ден.

Кинезиотејпинг

Цена со ДДВ:1.800 ден.

Тандем масажи

Цена со ДДВ:1.500 ден.

Масажа на под

Цена со ДДВ:1.000 ден.

Масажи за трудници

Цена со ДДВ:600 ден.

Масажа на стол

Цена со ДДВ:1.200 ден.

„Hot stone“ масажи

Цена со ДДВ:800 ден.

Рефлексотерапија


Видете ги сите наши производи на
Слика од локација
Мапа
Купони

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи