Стелатекс

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Кочо Рацин 17
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

  • Телефон 2: 02 3136190
  • Факс: 02 3136190
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1581594512_03.gif?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

“Стелатекс” е фирма формирана во 1989 година. На почетокот започнува со мало производство на знамиња.

Со текот на својот развој се трудевме да го прошируваме производсвото како во обем така и во понуда на поголем број на производи. Оформивме погон за везење, сито печатница и дигитално печатење на текстил.

Секогаш се трудевме да ги следиме светските трендови на квалитетно рекламирање, па затоа и нашите планови не запираат тука....

Денеска можеме да се пофалиме дека изработуваме амблем со светски квалитет, а вашето лого го навезуваме или печатиме на работна облека, капа, маица, блуза, ракав, футрола за фото апарат, чанта, знаме...

Слободно можеме да кажеме дека денеска нашите производи можете да ги сретнете на секој чекор, а нашата листа од деловни клиенти е се поголема.

ЗНАМИЊА

Произведуваме секаков вид на знамиња во сите форми и димензии:

1. седници, семинари, форуми ние ви препорачуваме знамињата да бидат со димензии: 12x24 цм или 15x30 цм
2. за на автомобил или транспорно средство знамиња со димензии: 17x34 цм или 20x40 цм
3. за улично украсување и канцелариски јарболи ние ви препорачуваме знамиња со димензии: 70x140 цм, 80x160 цм или 90x180 цм
4. за надвершни поставуње, фасадно или на јарбол знамиња со димензии: 100x200 цм, 120x240 цм, 140x280 цм или 160x320цм

За знамињата можеме да ви понудиме разни видови на столни и канцелариски сталаци изработени од дрво, месинг или пластика. Полиестерски надворешни јарболи.

Исто така изработуваме банери, транспаренти, реклами за на балон, сценски платна во димензии по ваша желба и потреба.

ВЕЗЕЊЕ

Во делот за комјутерска обработка вршиме дизајн и поготовка на вашето лого за везење.
Изработуваме аблеми во сите форми и димензии
Навезуваме директно на капи.
Навезуваме на маици, блузи, работни одела, болнички или кафански чаршави, јакни, пантолони.

ЈАРБОЛИ

Јарболот го збогатува визуелениот изглед на вашата фирма или резиденција. Ние, ви нудиме полиестерски надворешни јарболи. Предноста на полиестерските јарболи пред обичните е што изгледаат поубаво, лесно се одржуваат и отпорни се на корозија. Јарболи се во следниве димензии: 8м, 10м и за фасада 4м и 6м.

повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи