СПС инженеринг

ПаркингДостапен интернетКлиматизираноДостава

  • Адреса: Анкарска 33
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7423 км
  • Локација: до Mлечен

  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1699274629_07.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

СПС ИНЖЕНЕРИНГ е компанија специјализирана за обезбедување континуирано,непрекинато и безбедно напојување со електрична енергија преку продажба,инсталација и одржување на Дизел Агрегати и УПС Системи за Непрекинато Напојување. Дополнително вршиме и изведба на Електрични Инсталации и Фотонапонски Централи.

СПС Инженеринг обезбедува комплетни и сигурни решенија со докажани перформанси за системи со висок приоритет и постојана потреба од стабилно напојување, како и за секојдневни апликации кај мали и големи бизниси, за заштита на постојаната опрема.

ПРОИЗВОДИ кои ги нудиме се:

•Дизел Електрични генератори (2.5 KVA - 2.5 MVA) – Продажба, Инсталација, Одржување, Превентивни и Редовни сервиси, Техничка поддршка.
•УПС Системи (650 VA - 2.5 MVA), – Продажба, Инсталација, Одржување, Превентивни и Редовни сервиси, Техничка поддршка.
•Инвертери,
•Регулатори на напон,
•Батерии и батериски полначи,
•Системи за обновливи извори,
•Преобразувачи на фреквенција,
•Статични Transfer Switches,
•Автоматски Transfer Switches,
•Единици за ладење,
•Индустриски системи,
•Rack кабинети,

УСЛУГИ:

•Фотонапонски централи – Изведба, Одржување,
•Електрични инсталации – Изведба, Одржување,
•Одржување на генератори,
•Превентивни прегледи на генератори,
•Одржување на УПС Системи,
•Превентивни прегледи на УПС систем,
•УПС Бајпас решенија,
•Електрични Индустриски услуги,
•Електрични инсталации,
•Батериски услуги,
•Термална слика,
•Вонредни поправки,
•Монтирање енергетски уреди,
•Консултантски услуги
повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи