Спрингтајм


  • Адреса: Страшо Пинџур 11-3/29
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7853 км
  • Локација: Железничка станица , 3 влез 1 кат

  • Телефон 2: 070 349372
  • Работно време: Пон - Пет од 16:00 до 21:30SPRINGTIME организира курсеви по англиски јазик за сите возрасти. Исто така, SPRINGTIME е центар за пробно тестирање за ЕСОЛ испитите на Универзитетот во Кембриџ и остварува соработка со Британскиот совет во Македонија.

Услуги:
- Курсеви по англиски јазик за деца и возрасни
- Подготовка за испитите на Кембриџ ЕСОЛ: IELTS, CPE, CAE, FCE, PET, KET, YLE
- Подготовка за испитот IELTS - International English Language Testing System, General and Academic Module
- Подготовка за испитот FCE First Certificate in English, на ниво Б2 според европската јазична рамка
- Подготовка за испитот CAE - Certificate of Advanced English, на ниво Ц1 според европската јазична рамка
- Подготовка за испитот CPE - Certificate of Proficiency in Englishна ниво Ц2 според европската јазична рамка
- Подготовка за испитот PET - Preliminary English Test, на ниво Б1 според европската јазична рамка, во групи за деца и возрасни
- Подготовка за испитот KET - Key English Test, на ниво А2 според европската јазична рамка, во групи за деца и возрасни
- Деловен англиски и комуникација

SPRINGTIME нуди образование на странски јазици од 2004 година.
Капацитет:
- Две училници за групи од 8-10 ученици
- Аудио и видео опрема
- Библиотека со книги, речници, аудио, видео и MultiROM материјали и визуелни помагала
- Интернет
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи