Пребарувањето е оптимизирано за Тетово

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Скопје
 • Прилеп
 • Велес
 • Струмица
 • Струга
 • Крушево
 • Кавадарци
 • Битола
 • Охрид
 • Штип
 • Куманово
 • Кичево
 • Тетово
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Споменици
 • Музеи
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Споменици


Димката Ангелов Габерот


 • Адреса: Браќа Хаџи Тефови 40
 • Место: Кавадарци
 • Оддалеченст: ≈10763 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ѓорче Петров


 • Адреса: Плоштад Методија Андонов Ченто
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈10750 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Загинати бранители


 • Адреса: бул.Маршал Тито
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈10791 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Итар Пејо


 • Адреса: Стара Чаршија
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈10750 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Јане Сандански


 • Адреса: Маршал Тито б.б.
 • Место: Македонски Брод
 • Оддалеченст: ≈10720 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Коњаник


 • Адреса: 8-ми Септември (Маршал Тито) б.б.
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈10726 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Костурница


 • Адреса: Спомен Костурница Самораница
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈10792 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Кочо Рацин


 • Адреса: Центар на градот
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈10727 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Крал Марко


 • Адреса: Плоштад Методија Андонов Ченто
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈10750 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Крсте Петков Мисирков


 • Адреса: Александар Македонски (Маршал Тито), с.Градско 70
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈10747 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Круме Кепески


 • Адреса: бул.Гоце Делчев б.б.
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈10750 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Кузман Јосифовски Питу


 • Адреса: Плоштад Методија Андонов Ченто
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈10750 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Куќата на Робевци


 • Адреса: Цар Самоил б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈10736 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мајка Тереза


 • Адреса: спроти Општина Струга
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈10684 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мајка Тереза


 • Адреса: Македонија
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10684 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Македонија


 • Адреса: Градски парк
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈10791 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Македониум


 • Адреса: Никола Карев 62
 • Место: Крушево
 • Оддалеченст: ≈10733 км
 • Работно време: Пон - Нед од 09:00 до 16:00

Дејности:

споменици, музеи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Македонка


 • Адреса: Плоштад Куманово
 • Место: Куманово
 • Оддалеченст: ≈10685 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Македонски Мемориален центар на холокаустот


 • Адреса: Еврејско Маало
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10684 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Манчу Матак


 • Адреса: Илинденска б.б.
 • Место: Крушево
 • Оддалеченст: ≈10734 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Скопската цементарница и понатаму продолжува да биде една од најдарежливите компании за своите акционери. Годинава од нејзината дивиденда македонските ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги информира сточарите, одгледувачи на говеда, дека денеска Агенцијата за финансиска поддршка во ...
сите 12 | | | веќе видена

Според истражувањето спроведено од Upwork, бројот на хонорарци во САД достигна рекордно високо ниво од 64 милиони луѓе, што е значително зголемување од ...
сите 7 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи