Сопот


  • Адреса: с.Сопот
  • Место: Куманово
  • Оддалеченст: ≈7429 км
  • Локација: каменоломот се наоѓа на излез од Табановце десно од автопатот Скопје-Куманово


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1525422434_3.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Располагаме со големи експлоатациони резерви на квалитетен камен од варовничко потекло. Во каменоломот е поставена опрема за производство на фракции со годишен капацитет од над 300 илјади тона, како и опрема за обезпрашување на ситните фракции. Ги поседуваме сите потребни сертификати за квалитет на производите.

Во каменоломот се произведуваат следниве фракции за градежништо:
• Фракција 0/4 mm.
• Фракција 4/8 mm.
• Фракција 8/11,2 mm.
• Фракција 8/16 mm.
• Фракција 11,2/16 mm.
• Фракција 16/22,4 mm.
• Фракција 16/31,5 mm.
• Фракција 22,4/31,5 mm.
• Тампон 0/63 mm.
• Тампон 0/35 mm.

Во можност сме да произведуваме и други фракции, по претходен договор со клиентите и во согласност со нивните специфични потреби.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи