Шпенди

ПаркингРаботиме 6 дена во неделата

  • Адреса: с.Џепчиште
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈10661 км

  • Телефон 2: 044 487759
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 17:00
    Саб од 07:00 до 12:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1667400958_11.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Пред 14 години, во 1997 со иницијатива на 3 браќа за отворање на една компанија, започна работата во претпријатијето “Shpendi” ,за влегување во пазар исклучиво со метални производи. Ова претставува еден резултат од 20 годишен период во Швајцарија, за успособување и самодоверба дека и ние можеме да организираме, менаџираме со голема одговорност, производи од врвен квалитет, што во тоа време мислевме дека не поседуваме доволни капацитети за да можеме да остваруваме нешто такво, но напротив ова мислење ќе се наградува со желба и верба во себе дека сите тие години дадоа едно усовршено знаење врз ова област, каде ние денес резултираме со успех и одговорност.
Главна активност на претпријатијето беше да произведува металски елементи со кои ќе се студира и пазарот на ова територија, каде подоцна со растот на квалитетот ќе се расте и бројот на артиклите, што со недостаток на производите во тоа време нашите производи се продадени во целокупност.

Целокупниот активитет на ова претпријатије, е развиена од внатрешната сила на управниот кадар, без помош на државата, донаторите или банкарските кредитити.
Денеска “Shpendi” поседува модерна технологија за произведување на металски елемети, и слободно можеме да констатираме дека сме меѓу најкомплетираните производители во овој дел на југоисточна европа, и произведуваме производи кои се многу занимливи за ова подрачје (земја). Како производители на металски инвентар спремни сме да призведуваме и за другите земји, но со пред-договори со тоа што производите да бидат занимливи во тие маста. Ова значи дека сме спремни за сооработка и во други форми, но со подготвени пројекти.

Претпријатијето “Shpendi” при неговото развивање, вработи 5 работници со разновидни квалификаци, кои во тоа време ги исполнуваа елементарните потреби на ова претпријатије.
Со растот на капацитетите, со промена на објектот во 2008, во претпријатијето “Shpendi” се појави потреба за растење на бројот на вработените, но и за промена на технологијата на производството.
Info:претпријатијето располага простор од 5000m²,од кои 1500m² зафаќа производната хала.

Врз основа на разновидните производи нашата цел беше да постигнуваме до производи од врвен квалитет, кои денеска се присутни во балканот, како и во европските пазари врз основа на квалитетот, дизајнот и перформансите, почнувајќи од метални инвентари за исполнување на потребите на болниците, администрацијата, и разновидни магацини. Ние како претпријатије на овие производи спремни сме да исполнуваме и барања во индустриски смер, што вреди да се спомнуват системите за отворен и затворен транспорт на песок. Односно денеска сите овие производи го исполнуват и стандардот ISO 9001:2000.
повеќе
Цена со ДДВ:Побарај цена

Шкаф

Цена со ДДВ:Побарај цена

Ормар

Цена со ДДВ:Побарај цена

Ормар

Цена со ДДВ:Побарај цена

Ормар


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи