SHA Alkaloid Berovë

ParkingWi-Fi ZonëAir-kondicioner//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1562852449_31.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Sh.A Alkaloid Berovë është një kompani që merret me prodhimin e produkteve të tekstilit 100% pambuku, si pëlhura pambuku dhe materiale sanitare, si dhe ka produkte të veta përfundimtare për konsum të gjerë.

Ne prodhojmë:
• Materialet sanitare të tilla si garza hidrofilike, garza sterile dhe fashë me kallëp
• Pëlhura pambuku me ngjyra të ndryshme (të papërpunuara, të bardha ose të ngjyrosura) dhe në pesha të ndryshme (nga 35 gr/m2 deri 260 gr/m2)
• Pelena për bebe në ngjyra dhe madhësi të ndryshme (të bardha, të shtypura ose të ngjyrosura)
• Veshje mjekësore dhe çarçafë shtretërish për spital
• Veshje HTZ të bardha ose të errëta

Kompania është themelua në vitin 1961 si një ndërmarrje e mesme dhe në vitin 1990 është regjistrua si një shoqëri aksionare me një proces të plotë teknologjik. Sot, Alkaloid SHA Berovë ka të punësuar më shumë se 100 persona dhe ka të ardhura vjetore mbi 2 milionë euro. Ajo është e vetmja kompani maqedonase që prodhon garza hidrofilike, garza sterile dhe fasho me kuti në përputhje me standardet ndërkombëtare për këtë lloj materiali.

Kompania ka zhvilluar procesin e vet për prodhimin e pëlhurave të llojeve dhe peshës të ndryshme të prodhuara nga fije pambuku 100%. Së pari, pëlhurat e prodhuara janë të bardha dhe ngjyrosen dhe më pas konfeksionohen. Kur do të përfundojnë proceset e prodhimit, ne kemi produkte përfundimtare, të cilat pastaj shiten si në tregun vendor ashtu dhe atë të huaj.

Si një kompani e orientuar drejt eksportit, ne shesim më shumë se 80% të produkteve tona në tregjet në vendet e BE-së.
më shumë

Shikoni prodhimet tona në
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj