Семакс Кончар Електро-дизел агрегати

ПаркингДозволено за миленичињаРаботиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизираноДостапно за хендикепирани лицаПрилагодено за пушачи

  • Адреса: Гаврил Константиновиќ 27-б
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7856 км
  • Локација: нас. Лисиче, позади АТОМ

  • Телефон 2: 070 220255
  • Факс: 02 2446330
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 15:30
    Саб од 08:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1404824212_56.jpg?t=true&w=300&h=300


Семакс Кончар Електро-дизел агрегати е компанија која се занимава со изнајмување, продавање, сервисирање, одржување и поправка на агрегати.

Опремени сме со агрегати за разни потреби, подвижни агрегати за градежни објекти, со агрегати со високо ниво на звучна изолација до 50dB/7m, со автоматски и рачен режим на работа и со камиони за секаков терен и со дигалки до 5т. Производство на мали агрегати за заварување. По желба на крајниот корисник, може да се изработи агрегат со специфична изведба. Изнајмуваме наши агрегати со моќност од 5kVА до 1000kVA, а по потреба и со моќност до 1500kVA.

Фирмата посотои од 1993 година, а техничкиот кадар потекнува од фабриката „Раде Кончар“- Скопје, каде што уште од 1980 година континуирано работи со агрегати и има извршено дополнителна специјализација во фабриката на FG Wilson со што станавме овластена фирма за сервисирање, монтажа и поправки на нивните агрегати, а имаме и поддршка од претставникот за Р.Македонија - „Вест Инмек“ - Скопје. Како компанија која традиционално се занимава со сервисирање и одржување на агрегати, од 2006 година па наваму почнавме да се занимаваме и со продажба на нови агрегати и со гордост можеме да кажеме дека сме претставници и овластен сервис на фабриката Matisa MM - Словенија со која имаме тесна соработка.

Нашата достапност е 24 часа дневно, време на одзив во работни денови е 2 часа, а вон работно време, викенди и празници 4 часа.

повеќе
20%заштеда
20%заштеда
20%заштеда
20%заштеда
20%заштеда

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи