СЦ Вардар

ПаркингЈавен превозРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизираноДопуштено за деца

  • Адреса: Мирче Ацев 2/2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км
  • Локација: деловна зграда во склоп на катната Разловечко востание

  • Работно време: Пон - Сре , Пет - Саб од 17:00 до 21:30
    Вто , Чет од 16:30 до 21:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1536130136_59.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Денес во време на современа технологија децата се изолирани од посериозна физичка активност. Mногубројните научни истражувања во пракса покажале дека физичката активност, со рационално водење на животот е еден од главните предуслови за развој и одржување на физичката и психичката здравствена состојба на децата и возрасните. Сите кои редовно тренираат се поотпорни на болести, зголемена им е работоспособноста, им се создава креативен дух, стануваат поурамнотежени, стекнуваат сигурност во сопствените сили, поведри се и подобро се вклопуваат во средината во која што живеат, учат или работат.

СЦ Вaрдар нуди:
• Школа за развој на моторички способности и рекреативна гимнастика (за деца и возрасни)
• Карате До школата на ШКК Вардар
• Cross Fit

Од аспект на развивање на способност: сигурно постепено ќе ја зголемуваaт концентрацијата, координацијата, флексибилноста, агилноста, брзината, силата, издржливоста, ќе развиваатат сигурно чувство на простор и време, динамичка рамнотежа, чувство за ритам, одлучност, храброст, разбирање на другите, трпение, посветеност, упорност, педантност, точност, анализираторски способности, општа интелигенција, задоволство да им помогнат на другите, и многу други нешта.

Големото искуство во работата со деца и возрасни на нашите стручни едукатори (Д-р. Назим Куртовиќ, Проф.Д-р. Јован Јовановски, Дипл.ек. Маргарета Куртовиќ, Сања Влаисављевиќ и Сунај Демири) од трите области кои работејки посветено и со љубов кон децата, ќе направат вашите деца да го засакаат спортот и да станат психофизички здрави личности. Освен тоа преку редовните тестирања на физичките и функционалните способности и здравствената контрола (во завод за спортска медицина) ќе допринесат заедно да го следите развојот на вашето дете.

Просторот во кој се одржуваат тренинзите е климатизиран, широк и чист. Постелен е со татами од 4 цм дебелина и опремен е со најсовремени реквизити за тренинг. Се наоѓа во строгиот центар на Скопје во деловната зграда на катната гаража Разловечко востание карши ТЦ Соравија и Работнички универитет Кочо Рацин.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи