С С А


  • Адреса: Народен Фронт 3-3/22
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7424 км
  • Локација: Капиштец

  • Телефон 2: 070 272776
  • Факс: 02 3119705
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1646296550_42.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

ССА Скопје е македонска фирма која работи во подрачјето на хидраулична опрема, резервни делови за хидраулика и машини како и заптивна технологија. Компанијата постои и успешно работи веќе 20 год.

Главна цел на компанијата е ефикасно и брзо задоволување на потребите на нашите коминтенти со хидраулична опрема, резервни делови за хидраулични машини, заптивна технологија итн:

- Резервни делови за градежна механизација: WABCO,P&H, IR, CAT, O&K, Komatsu, Liebherr, Terex, Atlas Copko, Bucyrus Erie, Sandvik, JCB, Demag и останати;
- Резервни делови за хидраулични пумпи и вентили: Ponar, Vickers, Bosch-Rexroth, Denison, Sauer, Linde, Hamworthy и други;
- Редуктори и резервни делови за редуктори по Vulkan, Flender и други;
- Хидраулични и пнеуматски заптивки од различен тип, материјал, димензии, за секаков тип лесна и тешка индустрија;
- Резервни делови од програмата на ESCO: корпи, заби итн;
- О-прстени од различен тип, материјал;
- Други производи од гума, гума-метал и метални заптивки;
- Манометри за хидраулика од 0-600 бар;
- Лагери Timken; FAG; NSK; INA итн.

Работиме и на бившите ЈУ простори. Со задоволство можеме да кажеме дека многу компании во и надвор од Македонија не избраа нас за свои бизнис партнери.

Зошто не би и Вие?
повеќе
Цена со ДДВ:Побарај цена

O-прстени

Цена со ДДВ:Побарај цена

Манжетни

Цена со ДДВ:Побарај цена

Семеринг

Цена со ДДВ:Побарај цена

Вентили

Цена со ДДВ:Побарај цена

Пумпи

Цена со ДДВ:Побарај цена

Лагери


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи