Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Велес
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Ресторани
 • Хотели
 • Гостилници
 • Базени за пливање
 • Винарски визби
 • Дома Си Е Дома - Туристички Аранжмани
 • Ресторани За Свадби
 • Ресторани - Скара
 • Апартмани И Приватни Соби - Изнајмување
 • Вина - Производство
 • Ресторани - Пицерии
 • Ресторани - Национални
 • Ресторани - Пастрмајлии
 • Конференциски Капацитети И Услуги
 • Мотели
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

Ресторани во Велес

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Лазар Винарија


 • Адреса: Археолошки Локалитет Стоби Градско
 • Место: Велес

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Лисец-Сивец


 • Адреса: Нада Бутникошарева 8
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7894 км
 • Работно време: Пон - Нед од 08:00 до 20:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Маринела


 • Адреса: Кумановска 2
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7892 км
 • Работно време: Пон - Чет , Пет , Нед од 09:00 до 23:00 • Саб од 09:00 до 01:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Монтенегро Ривијера


 • Адреса: Академик Пенчо Давчев (Скопски Пат) 101
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7891 км
 • Работно време: Пон - Нед од 07:00 до 23:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мотел Македонија


 • Адреса: Автопат Велес-Гевгелија
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7899 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Офицерски 1937


 • Адреса: Благој Ѓорев 34
 • Место: Велес

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ресторан на Велешко


 • Адреса: Академик Пенчо Давчев (Скопски Пат) б.б.
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7888 км
 • Работно време: Пон - Нед од 09:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Сан


 • Адреса: с.Горно Оризари
 • Место: Велес

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Снупи


 • Адреса: Љубљанска 2
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7893 км
 • Работно време: Пон - Сре , Чет , Нед од 08:00 до 00:00 • Пет - Саб од 08:00 до 01:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Стоби


 • Адреса: Автопат б.б.
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7913 км
 • Работно време: Пон - Нед од 10:00 до 21:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Стоби Винарија


 • Адреса: Автопат, с.Градско 2
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7913 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Хајдук


 • Адреса: Петре Прличко б.б.
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7894 км
 • Работно време: Пон - Сре , Чет , Нед од 08:00 до 00:00 • Пет - Саб од 09:00 до 01:00

Дејности:

ресторани

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Чакар


 • Адреса: Алексо Демниевски б.б.
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7892 км
 • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 23:00 • Саб од 08:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Шато сопот


 • Адреса: с.Сопот
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7887 км
 • Работно време: Пон - Нед од 09:00 до 22:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Шкорпион


 • Адреса: Никола Карев 33
 • Место: Велес
 • Оддалеченст: ≈7892 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Во ноември 2021 година се издадени 406 одобренија за градење, што е за 95,2 проценти повеќе во однос на истиот месец од претходната година, објави Државниот ...
сите 47 | | | веќе видена

Досега 13 градови во Македонија се подготвени за 5Г, а до крајот на месецов, со опрема од најновата генерација ќе бидат покриени и регионите на Струмица и ...
сите 21 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Одбележана со разорни урагани и мразови во Соединетите држави, 2021 година се покажа како втората најскапа година во историјата за ...
сите 3 | | | веќе видена

Според постојниот Закон за пензиско и инвалидско осигурување, пензиите се усогласуваат двапати годишно – на 1 јануари и на 1 јули, според индексот на ...
сите 48 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи