Reno Riskovski


  • Adresa: bul.Partizanski Odredi 63-1/2
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈10683 км
  • Lokacioni: спроти Симпо, Карпош 1

  • Orari i punës: Ha - Pr nga 10:00 deri më 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1630477241_8.png?t=true&w=300&h=300


Основана во 1994 година од г -дин Наум Рисковски, Адвокатската канцеларија Рисковски нуди услуги со висока вредност за сите прашања од граѓански и комерцијални закони, специјализирани за концесии на минерални суровини кои обезбедуваат софистицирани совети во таа специфична област.

Со текот на годините Адвокатската канцеларија Рисковски изгради репутација на признат професионален интегритет.

Канцеларијата одговара на новите потреби на корпоративните клиенти во однос на специфичните аспекти на корпоративното управување за да понудат решенија по мерка и ефективна застапеност.

Ние сме посветени на обезбедување ефикасно, висококвалитетно и свесно за трошоците советување за клиентите и со тоа ја остваруваме нашата и визијата за извонредност на нашите клиенти. Нашата филозофија е дека секој клиент е единствен.

Затоа, ние стратешки пристапуваме кон секое прашање што произлегува и обезбедуваме точни совети и застапување посебно прилагодени на потребите и особеностите на нашите клиенти. Генерално, насочени кон голема мрежа на поврзани практичари на правни работи во странство, преведувачи, експерти и агенции за недвижности, развиваме темелно разбирање за бизнисот и методите на работа на нашите клиенти и обезбедуваме правни услуги за ефективна поддршка на поширокиот спектар на активности на нашите клиенти. Покрај тоа, нашата канцеларија, помогната од високо специјализиран оддел за преводи, обезбедува точни преводи од и до голема разновидност на јазици.

Од 2016 година, г -дин Рено Рисковски воспостави обемна и тековна соработка со меѓународната адвокатска канцеларија „EGNA Law Firm (Navridis & Associates)“ Атина Грција преку управување со нејзината консултантска канцеларија на северномакедонски јазик. Господинот Рено Рисковски е течен адвокат што зборува грчки и англиски јазик.

Области на практика

-Минерални ресурси
-Надомест на штета И Каско (целосно осигурување) регрес
-Преводи
-Правна соодветна анализа
-Корпоративни прашања
-Договори
-Правен престој на странци
-Судски прашања
-Прашања за азил и бегалци
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj