Ранч


  • Адреса: с.Ранковци
  • Место: Крива Паланка
  • Оддалеченст: ≈10695 км

  • Телефон 2: 070 338118
  • Работно време: Пон - Чет , Нед од 12:00 до 00:00
    Пет - Саб од 12:00 до 01:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1700484641_61.png?t=true&w=300&h=300


Сместени сме во срцето на природата во општина Ранковци оддалечени на 40 км од Куманово на патот што води кон Крива Паланка, а 70 км од Скопје. При влегување во општината Ранковце се свртува лево по патот за селото Герман, од тука ресторанот е оддалечен 4км.Се простираме на површина од 7 хектари - доволно простор за прошетка, рекреација и одмор. Освен ресторанот на оваа површина се простираат и соби за одмор, езеро, мини зоо и секако голем број стази за прошетка низ прекрасната недопрена природа.

За да вашиот престој во ресторанот биде попријатен за најмалите имаме подготвено посебно катче во кое може да се играат и уживаат дружејќи се заедно.
Ресторанот Ранч може да го задоволи вкусот на секој гост, почнувајќи од љубителите на специјалитети од месо до оние кои уживаат во свежо подготвената риба. Обединуваме традиција и модерен пристап кон готвењето, креирајќи уникатни и вкусни јадења.

повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи