Promedika Medikal Centar Interno

ParkingTransport publikPunojmë 6 ditë në javëAir-kondicionerPaqesë me kartela kreditorePunojmë me kartona të kaltërt

  • Adresa: bul.Kiril dhe Metodij (M.H.Jasmin) 50 kat 1
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7425 км
  • Lokacioni: Përball Q.T. Ramstor

  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 20:00
    Sh nga 09:00 deri më 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{sq}logo_1432301789_78.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Во рамки на Промедика Медикал центар исто така функционира Интерна медицина. Интерна медицина се занимава со проучување, лечење и спречување на внатрешните болести. (болести на срце, крвни садови и др. Единствени во Македонија располагаме со апарат за педометрија – emed., специјално наменет за луѓе со шеќерна болет -diabetes mellitus. Нудиме високостручен интернистички преглед, како и ЕКГ со најсовремен компјутерски софтвер, за навремено да се дијагностицираат сите интернистички и кардиоваскуларни (срцеви) заболувања.


Услуги:

- Интернистички преглед + ЕКГ
- Ехокардиографија
- АБП холтер 24 часа мониторинг
- Доплер на екстремитети
- Доплер на каротиди
- ЕХО на абдомен
- Ехо на тироидеа
- Консултативен преглед
- Коронарен стрес тест – ергометрија
- ЕКГ
- ЕКГ холтер 24 часа мониторинг
- ЕКГ холтер 48 часа мониторинг
- Коронарен стрес тест + ехо кардиографија + ЕКГ
- Ехо кардиографија + ЕКГ + преглед
- Консултативен преглед
- Ехо на тироидеа
- Нефролошки преглед со
- ЕХО на уринарен тракт и
- абдоминални органи за мажи
- Нефролошки преглед со ЕХО на уринарен тракт и абдоминални органи за жени
- Ехо на машки полови органи (тестиси и доплер на крвни садови на пенис)

За сите дополнителни прашања или закажувања, контактирајте не на телефонот 02 3248465.
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj