Проинг монт

Достапен интернетКлиматизирано

  • Адреса: Перо Наков 126, п.фах 598
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10687 км
  • Локација: Во МЗТ

  • Факс: 02 2549826
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1397729038_1.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Проинг монт е компанија чија главна дејност е сервис и монтажа на пумпи за ладна и топла вода и за течни горива, како и завршни работи во градежништвото од делот на водовод и греење.

• Потопни пумпи
За длабоки бунари за транспорт на чиста вода, без агресивни примеси. Наоѓаат примена во системи за зголемување на притисокот, во противпожарни системи, за наводнување, за снабдување на вода во домаќинствата и индустриски објекти.

• Вертикални турбински пумпи
За резервоари или длабоки бунари поголеми од 6'.Наоѓаат примена во системи за снабдување со вода, наводнување, противпожарни системи, за лични и индустриски примени.

• Површински пумпи
За транспорт на чиста вода, без агресивни примеси. Наоѓаат примена во домаќинства, земјоделски и индустриски објекти, во системи за водоснабдување, за ладење, за зголемување на притисокот, противпожарни системи, за наводнување, системи за третман на вода.

• Дренажни пумпи
За црпење на чиста или онечистена вода со примеси на цврсти честици 100г/м3. Сите пумпи се со вградена термича заштитаи 10м кабел. Монофазните имаат и пловак.

• Хидрофорски садови
Хидрофорски садови со променлива мембрана. Главна цел е да овозможи проток на вода на претходно зададена вредност, со цел да го лимитира и сведе на минимум работењето на пумпата.

Нашата фирма е генерален застапник и сервисер на фабриката за пумпи Анавалос Пумпс од Пелопонез, Република Грција.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи