Примадерма


  • Адреса: Младинска 24
  • Место: Струмица
  • Оддалеченст: ≈7970 км
  • Локација: Спроти ТЦ Мавровка

  • Телефон 2: 078 239084
  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1667568636_65.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

ПРИМАДЕРМА е ординација по дерматологија и естетска медицина чија специјалност се кожните заболувања и естетската медицина.Во работата е вклучен тим од врвни експерти во оваа област кои своето стручно знаење и практично умеење постојано го надградуваат и усовршуваат на континуирани медицински едукации во земјата и во странство. Тимот постојано е во соработка и со други најдобри доктори од земјава и странство од областа на дерматологијата и естетската медицина.

Секој третман кој се работи во нашата ординација се врши со најголема внимателност и стручност. Нашиот стручен тим со долгогодишно искуство во оваа област посветува целосно внимание на нашите клиенти , истовремено користејќи најсовремени апаратури и тестови,
Услугите кои ги нуди нашата ординација, а се прават со најквалитетните и светски познати и признати брендови на продукти се:


ДЕРМАТОЛОГИЈА

- Прегледи, врвна дијгностика и терапија на сите кожни заболувања
- Дермоскопоска дијагностика на младежи и други промени на кожата
- Радиобранова терапија за безболно отстранување на папиломи , вирусни брадавици, цисти, старечки брадавици и други израстоци на кожа
- Криотерапија (терапија со течен азот)
- Алерголошки тестирања
- Дијагностика и третман на сексуално преносливи инфекции
-Електрокаутеризација
-Дијагностика и третман на рани
-Дијагностика и третман на габични заболувања

ЛЕКУВАЊЕ И ТРЕТМАНИ НА АКНИ И ЛУЗНИ ОД АКНИ

- Третмани со дермоабразија
- Хемиски пилинзи
- Радиофреквенција
- Дермаролер
-Медицински третмани
-PRP
-Ласер

ТРЕТМАНИ НА ТЕЛО

- Трајно отстранување на влакна со ласер
- Третмани за обликување на тело (вакуум,кавитација и мезотерапија-инјекциона липолиза)
-Третмани за отстранување на стрии

ТРЕТМАНИ НА ЛИЦЕ

- Третман за корекција на брчки со ботокс и филер
- Инјектирање на филери за корекција на лице и нос ( зголемување на усни, подочници, јаболчници, марионетски бразди, пушачки бразди, корекција на брада )
-Хемиски пилинзи
- Мезотерапија на лице

ТРЕТМАНИ НА КОСА
-Дијагностика и терапија за опаѓање на коса
-Мезотерапија на коса
-PRP на коса


Заедно ќе ја вратиме вашата насмевка и самодоверба.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи