Плант Медика

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Миле Кипра 40
  • Место: Куманово
  • Оддалеченст: ≈10685 км

  • Телефон 2: 031 550911
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1467635977_17.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Службата за Дезинфекција, Дезинсекција и Дератизација ПЛАНТ МЕДИКА располага со современа опрема и простор за извршување на дејноста со врвен квалитет. Нашата работа се заснова на доставување план и програма за правилна и навремена заштита од микроорганизми, инсекти и глодари со имплементирање на интегрирана контрола на штетници.

Планот и програмата ги опфаќа нашите препораки и забелешки во однос на:
• Правилен пристап кон извршување на ДДД
• Хигиено - техничките услови во и околу објектот
• Бројот и динамиката на потребни хигиено технички и рутински контроли
• Едукација и хигиено-техничка обука на вработените по однос на имплементација на програмата за контрола на штетници, како и други сугестии.

Службата располага со опрема и кадар за заловување на бездомни животни, како и преземање на превентивни мерки и заловување на влекачи (змии). Нашата компанија врши третмани на фумигација со цел дезинсекција и дератизација во заштита на растенијата, растителни производи и други објекти и предмети на отворен и затворен простор.

Плант Медика е формирана во 2009 година. Во службата се вработени: Специјалист епидемиолог, Стручно лице со DoD of USA Pest Management Certification Course сертификат, 2 медицински лаборанти, 5 техничари - дезинфектори. Сите вработени се обучени за извршување на дејноста на службата.повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи