Пламенка Трајковска мали класични состави

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Радишанска 49-б
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10679 км
  • Локација: Радишани кај ОУ.Ацо Шопов


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/3ec56ae838043cfc41c392d60a9c3e29.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

<b>ПЛАМЕНКА ТРАЈКОВСКА - МАЛИ КАМЕРНИ СОСТАВИ</b>

Гудачки квартет/трио/секстет, соло виолина, дуо виолина и пијано/виолончело и Оркестар ,,Ода на радосата".

Пламенка Трајковска е професионален академски музичар виолинист со догогодишно искуство во реализирање на музички програми наменети за концерти, евенти, семејни свадби и прослави, промоции, официјални вечери и коктели.

Музичката програма се состои од изведба на бисерите на класичната музика, композиции во ,,crossover" стил како ,,Бонд" квартетот, ентертаинтмент програма, танго музика и композиции во латино стил и во стилот на Андреа Бочели.

Пламенка има искреирано повеќе музички програми со цел соодветно и професионално да одговори на сите потреби на клиентите и таа работи како соло виолинист, како дуо виолина и пијано/виолончело, како гудачкиот квартет (две виолини, виола и виолончело), гудачки секстет(четири виолини, виола и виолончело), гудачко трио(виолина, виола и виолончело), и како Оркестар ,,Ода на радоста" со кои реализираат комплетна концертна програма и ,,flash mob" за оркестар - прв од ваков вид во Македонија.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи