Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Kavadar
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Përmendore në Kavadar

Dime Turimanxhov Gorski


 • Adresa: Vëllezërit Xhunovi p.n.
 • Vendi: Kavadar

Kategoritë:

përmendore

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Dimkata Angellov Gaberot


 • Adresa: Vëllezërit Haxhi-Tefovi 40
 • Vendi: Kavadar

Kategoritë:

përmendore

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Nikola BadevKategoritë:

përmendore

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Pere Toshev


 • Adresa: Pere Toshev 2, Rosoman
 • Vendi: Kavadar
 • Distanca: ≈7917 км

Kategoritë:

përmendore

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Qendër memoriale për luftëtarët e vrarë në NovKategoritë:

përmendore

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Revolucija i SlobodaKategoritë:

përmendore

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Spomenik na osloboduvanjeKategoritë:

përmendore

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Strasho Pinxhur


 • Adresa: Strasho Pinxhur p.n.
 • Vendi: Kavadar
 • Distanca: ≈7929 км

Kategoritë:

përmendore

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Mapa

Народната банка е професионална и независна институција, којашто при одлучувањето ги применува највисоките меѓународни стандарди и најдобрите меѓународни ...
сите 47 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 72 | | | веќе видена

Странските инвестиции продолжуваат во државата, преговараме за инвестиции вредни три милијарди евра, а Владата ќе поддржи уште 40 нови домашни инвестиции со ...
сите 49 | | | веќе видена

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj