Радиус (100км)

Паксон

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Загребска 28-б лок.17
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км

  • Телефон 2: 076 360654
  • Факс: 02 3108889
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 16:00Слика од локација

Фото и видео галерија

ПАКСОН – основна дејност
- проектирање и изведба на системи за греење, ладење и вентилација
- редовно одржување и сервисирање

Вработува искусни машински и електро инженери како и висококвалификуван технички кадар за сервисирање и одржување на најсофистицирана опрема за климатизација. Располага со сопствен тим за инсталирање на термотехнички инсталации, а по потреба дополнително ангажира и надворешни партнерски фирми.

Располага со лиценца Б за изведба на објекти од втора категорија

ПАКСОН е авторизиран за продажба, инсталирање и сервисирање на опрема од светски реномираниот бренд за опрема за климатизација – DAIKIN од Јапонија:
- VRV системи
- ALTHERMA топлински пумпи
- високо ефикасни водено ладени топлински пумпи (геотермални топлински пумпи)
- инвертерски воздушно ладени топлински пумпи
- вентилоконвектори во сите изведби
- сплит и мулти сплит инвертер клима уреди


Понудата вклучува и други производи за климатизација: клима ормари, клима комори, топловодни калорифери, вентилатори
повеќе

Постови

Зошто да ја изберете новата Daikin Altherma 3 топлотна пумпа со R32 фреон?

📢ПРВА ЕВРОПСКА ТОПЛИНСКА ПУМПА ВОЗДУХ-ВОДА СО R32 РАЗЛАДНО СРЕДСТВО!Нова генерација, 3-та генераци ...

Паксон & Daikin референца - хотел Unique Resort and Spa 2018

Референцата - хотел Unique Resort and Spa е уште еден доказ за професионализмот и стручноста на наши ...

ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО НАЈНОВИОТ КЛИМА УРЕД, DAIKIN STYLISH!

ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО НАЈНОВИОТ КЛИМА УРЕД, DAIKIN STYLISH!- Најдобар дизајн и уникатни карактеристики ...

Паксон оваа година избран за најдобар и најлојален партнер на Daikin за Македонија!

Паксон оваа година избран за најдобар и најлојален партнер на Daikin за Македонија!На 26.04.2018 г ...

Daikin Stylish новата серија на клима уреди bluevolution достапни и во Паксон во Македонија

Од април 2018, Daikin Stylish, новата серија на клима уреди е достапнa и во Паксон, во Македонија! S ...

's cover photo

Daikin Stylish - стил, технологија и компактни димензии, во еден производ!Од април 2018, Daikin St ...

ЗОШТО ДАИКИН КЛИМА УРЕДИ | ГРЕЕЊЕ И ЛАДЕЊЕ?

Зошто да го изберете сплит системот на Daikin? Во 1951 година Даикин започна со производство на сист ...

's cover photo

10%заштеда
Цена со ДДВ:64.943 ден.58.449 ден.

Daikin инвертер клима уред FTXB50C+ ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:29.500 ден.28.025 ден.

Прочистувач на воздух Daikin, модел ...

5%заштеда
Цена со ДДВ:223.588 ден.212.409 ден.

DAIKIN Altherma нискотемпературна т ...

Цена со ДДВ:0 ден.

Клима уред инвертер DAIKIN STYLISH ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа
Купони

Логирај се на Златна Книга

Зашто логинот
Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи