Радиус (100км)

Паксон


  • Адреса: Загребска 28-б лок.17
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈9156 км

  • Телефон 2: 076 360654
  • Факс: 02 3108889
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 16:00Слика од локација

Фото и видео галерија

ПАКСОН – основна дејност
- проектирање и изведба на системи за греење, ладење и вентилација
- редовно одржување и сервисирање

Вработува искусни машински и електро инженери како и висококвалификуван технички кадар за сервисирање и одржување на најсофистицирана опрема за климатизација. Располага со сопствен тим за инсталирање на термотехнички инсталации, а по потреба дополнително ангажира и надворешни партнерски фирми.

Располага со лиценца Б за изведба на објекти од втора категорија

ПАКСОН е авторизиран за продажба, инсталирање и сервисирање на опрема од светски реномираниот бренд за опрема за климатизација – DAIKIN од Јапонија:
- VRV системи
- ALTHERMA топлински пумпи
- високо ефикасни водено ладени топлински пумпи (геотермални топлински пумпи)
- инвертерски воздушно ладени топлински пумпи
- вентилоконвектори во сите изведби
- сплит и мулти сплит инвертер клима уреди


Понудата вклучува и други производи за климатизација: клима ормари, клима комори, топловодни калорифери, вентилатори
повеќе

Постови

goo.gl

Климатизерите во минатото биле прилично едноставни, само со прекинувач за вклучување и исклучување, ...

Daikin GIF - Find & Share on GIPHY

Discover & Share this Daikin GIF with everyone you know. GIPHY is how you search, share, discover, a ...

Daikin Sky Air климатизација

Зошто да изберете Sky Air Daikin?Водечко решение за климатизација за големи простории, како бензин ...

Timeline Photos

ТОП 5 Daikin климатизери најпродавани за лето 2017!⭐⭐⭐⭐⭐ FTXB35C+RXB35C⭐⭐⭐⭐ FTX50GV +RX50GV⭐⭐⭐ F ...

Pakson's cover photo

Создадете пријатна клима во текот на целата година со Daikin!Daikin - водечки бренд No.1, идеално ...

Daikin kondicionerëve në Maqedoni

#Daikin është lider aktual në treg për kondicionim të ajrit Përjeto të ardhmen. Freskohu me Daikin! ...

Реализирани Проекти - ( Паксон & Daikin Референтна Листа)

Daikin лидер во светот за климатизација и греење!

Реализирани Проекти - ( Паксон & Daikin Референтна Листа)

Daikin лидер во светот за климатизација и греење!
Цена со ДДВ:29.500 ден.

Прочистувач на воздух Daikin, модел ...

Цена со ДДВ:0 ден.

КЛИМА УРЕД DAIKIN FTXB50C+RXB50C

Цена со ДДВ:0 ден.

РЕКУПЕРАТОР DAIKIN VAM-FA

Цена со ДДВ:0 ден.

ТОПЛИНСКА ПУМПА DAIKIN VRV IV

Цена со ДДВ:0 ден.

КЛИМА УРЕД DAIKIN ИНВЕРТЕР FTXM-M

Цена со ДДВ:0 ден.

Daikin Inverter клима уред серија E ...

Цена со ДДВ:0 ден.

Топлотна пумпа Daikin Altherma - ни ...


Видете ги сите наши производи на
Слика од локација
Мапа
Купони

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи