Новус-трејд

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Борис Трајковски 4/29-б, сервисна зона ЈУГ
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7428 км
  • Локација: пред цементарница УСЈЕ населба 11 Октомври

  • Телефон 2: 072 700070
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 09:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1574776303_53.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Новус - Македонија е основан 1989 год.како партнер на NOVUS Inc.-USA и е лидер во автомобилскиот сектор, со главен фокус на Авто стакла и Клима фолии,Лимаро фарбарски услуги, сервис и поправка на возила, како и продажба и монтажа на дополнителна автомобилска опрема.

Денес, благодарение на нашето долгогодишно искуство, професионалност, посветеност и ефикасност, Новус располага со голем број на верни клиенти и соработници, не само во Македонија, но и во целиот регион и пошироко.

Иновативноста на НОВУС технологијата е што секогаш се грижи за вас и вашата безбедност при возењето во вашиот автомобил.

НОВУС е вашиот најдобар авто пријател и комплетен партнер

- Врши поправка на оштетни ветробрански стакла(не го менува фабричкото)
- Ја гарантира вашата безбедност по поправката на ветробранското стакло
- Ја штити околината од отпад,се грижи за екологијата и чистиот воздух
- Осигурителните компании плаќаат помалку и не ја покачуваат премијата
- Ви заштедува пари,

Имаме соработка со водечките светски брендови: Alpine, Pioneer Clarion, Sony, Calearo, Cobra , Valeo за аудио опрема, аларми, паркинг сензори и додатна козметика. За авто стакла соработуваме со лидерите во овој сектор: AGC, GUARDIAN, SECURIT SAINT GOBAIN, NORDGLASS, PILKINGTON. Најквалитетна клима фолија за објекти и возила од ASWF - Америка и HAVERKAMP - Германија

Новус врши и лимариски поправки и фарбање на возила. Сервисот располага со сопствена машина за извлекување на оштетени возила од Шведскиот производител CAR-O-TRONIC и AUTOROBOT од Финска, комора за фарбање од Италијанскиот производител Termomeccanica, машина за заварување и пунктирање FAN multi-worker и PROTON Е од Австрија.

Меѓу другото, имаме одличен рејтинг и соработка со сите сигурителни компании во Македонија.

Главните фактори за нашиот досегашен успех се: константа ажурираност со најновите светски трендови; работа само со квалитетни машини, алати и апарати за дијагностика на автомобилите и постојаната инвестиција во нашите вработени со едукативни и практични обуки организирани од производителите со кој соработуваме.

Нашето искуство и професионална услуга која ја даваме на нашите клиенти ја изградија нашата добра репутација, која гарантира успех во работењето.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи