Новоградба

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Босна и Херцеговина 5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7423 км
  • Локација: Скопје Север

  • Телефон 2: 02 2627633
  • Факс: 02 2627836
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1482758691_76.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Д.Г.Новоградба располага со стручен кадар од сите области кои се потребни во градежништвото да одговорат во секој момент.

Како техничка подршка на располагање се камиони, миксери и бетонската база која служи за приготвување на секоја марка бетон сртифицирана која е потребна на клиентот како и за потреби на друштвото.

• Квалитетен, сигурен, асеизмички, армирано-бетонски конструктивен систем. Минимална марка на бетон МБ 30 и над МБ 40, приготвен во сопствената бетонара.
• Темелна плоча од 95 см. Термичка демит фасада со 8см графитен стиропор(25 кг/м3) блок тула 20 см, коефициент на топлопроводливост Umax<0,4, според најновите прописи за енергетски ефикасни објекти. Завршниот слој на фасадата- водонепропусен пластичлен малтер-абрип, со современ естетски третман.
• Преградните ѕидови помеѓу становите е со преградини ѕидови блок тула 12 см, двострано малтерисани, глетовани и боено бело со дисперзни бои.
• Фасадна столарија - петкоморен ПВЦ профил со три дихтунга и термопан со четириoзонско стакло.
• Влезови - видео надзор во и надвор од објектот, електричен пристап за влез со шифра и картичка, видеофонија, просторија за домар, противпожарен систем, четири електрични хидраулични лифтови со иноксни и автоматски лизгачки врати од 640 кг за 8 лица.
• Влезен хол - мермер или гранит, хоризонтални и вертикални коминикации комплетно третирани со керамика.
• Ходниците се осветлени со природна светлина и автоматско скалишно светло на сензор.
• Блиндор сигурносни влезни стански врати, собни врати медијапан.
• Паркет - парена бука.
• Керамика, санитарија и чешми со сертификати и гаранција, со модерен и современ дизајн.
• Инсталација за локална и за кабловска телевизија.

Друштво за градежништво кое постои од 1963 година, во склоп на ГРО Новоградња Врање, ООУР Градња Скопје.
Во 1990 год, со законски измени е преструктуирана во самостојно градежно претпријатие со назив Г.П.НОВОГРАДБА – Скопје.
Согласно новите законски регулативи во 1995 год, Г.П.Новоградба е пререгистрирана во Друштвото за градежништво, НОВОГРАДБА – Владимир и други ДОО Скопје.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи