Музеј на современа уметност

ПаркингКлиматизирано

  • Адреса: Самоилова б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: Кале

  • Телефон 2: 02 3216287
  • Факс: 02 3110123
  • Работно време: Пон - Саб од 10:00 до 17:00
    Нед од 09:00 до 13:00Фото и видео галерија

Музејот на современата уметност е најкомпетентна и најзначајна институција во Република Македонија во откривањето, негувањето и ширењето на високите вредности што се создаваат во уметноста и културата на нашето време.

Тој располага со драгоцена меѓународна колекција и дава репрезентативен увид во македонската современа уметност.

Покрај колекцијата, Музејот во своите простори организира и претставува врвни изложби и манифестации на македонската и странската уметност, разговори со уметници, трибини, филмски и видео проекциии, предавања и разни други придружни активности.
повеќе
Мапа

Со вознемирувачка реалност се соочуваат дел од граѓаните што исполнуваат услови за пензија, а на кои целиот пензиски стаж не им е заведен иако придонесите се ...
сите 19 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи