Мотор Корпорејшн

ПаркингРаботиме 7 дена во неделатаРаботиме нон-стоп

  • Адреса: Трифун Хаџи Јанев 11-2/11
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7428 км

  • Факс: 02 2777000
  • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00Фото и видео галерија

Мотор Корпорејшн e генерален увозник и сервис за генератори на Geko, Eisemann и RID.

Можете да сметате на нашето долгогодишно искуство во произведување на електрична енергија и на нашите веќе добро изградени трговски имиња Eisemann и Geko.

Високите барања што се интернационално поврзани со Made in Germany сè уште му служат на Eisemann како предизвик за најдобар перформанс. Највисоката задача тука е да се обезбеди најдобриот можен квалитет.

Генераторите за електрична енергија Geko и Eisemann поминуваат низ многу проверки за квалитет за време на производството. Компонентите треба да поминат на најтешките тестови за функицоналност според современи стандарди за тестирање.

Системот за обезбедување на квалитет е базиран на ISO 9002 стандардот. Таква гаранција може да даде само производителот кој со својата темелна изработка и ставајќи акцент на добриот квалитет во производниот процес обезбедува сигурна функционалност на нивниот асортиман на производи. Сепак, доколку се случи дефект, нашата мрежа на работилници ќе го реши проблемот што е можно побрзо.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи