Микро асу

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Христо Татарчев 1, бр.115, сервисна зона југ (Сава Ковачевиќ)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7428 км
  • Локација: Кисела Вода, позади Иноспектар, спроти Либра

  • Телефон 2: 02 2780630
  • Факс: 02 2771180
  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30
    Саб од 09:00 до 14:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Компанијата МИКРО АСУ се занимава со трговија со материјали, машини и технологии за изработка на реклами и за печатарската индустрија.

Ние сме претставници на голем број водечки производители, како што се:
• Orafol Gmbh - Германија
• LG Hausys - Кореја
• Siser SPA - Италија
• 3A Composites - Швајцарија
• IPB - Белгија
• Palram - Европа
• Ricoh - Јапонија
• Mecanumeric - Франција
• ClingZ - Мексико

Денес ние преставуваме и режечки плотери и ласерни гравери на Great Computer Corp. (Тајван), флок и флекс за натписи на текстил от Siser SpA (Италија), холографски фолии на Creative Films Corp., ПВЦ плочи од Rochling (Германија), 3A (Швајцарија) и Лајтекс (Кина), пенокартони ArtFoam (Кореа), винил за банери, плексиглас од Евоник, Палрам и МикроГлас, материјали за тампон печат и машини за сито и тампон печат от TIC (Хонг Конг), магнетни фолии, солвентни и текстилни плотери Мимаки, NIPRINT, рутери и ласерни гравери и др.

Фирмата МИКРО АСУ ООД е основана во 1993 година и од мало претпријатие за производство на самолепливи етикети и натписи, прерасна во компанија која е водечки дистрибутер во индустријата за надворешно рекламирање. Во 2006г е создадена фирма Микро АСУ ДОО, Скопје, која ги нуди сите материјали од магацинот како и сите машини во Република Македонија коишто ги нуди и самата фирма од Бугарија. Во 2008г е создадена фирма Микро АСУ ДОО, Белград, која ги нуди сите материјали од магацин како и сите машини во Република Србија.

Микро АСУ доо Скопје во моментов имаа повеќе од 60 добавувачи од Европа и Азија и нуди потрошни материјали и комерцијално графичка опрема и машини.
повеќе
Цена со ДДВ:669.735 ден.

Принтер Niprint RJ5 180E + Катер Ja ...

Цена со ДДВ:68.941 ден.

УНИВЕРЗАЛНА ТЕРМО ПРЕСА MAX-20 CLAM ...

Цена со ДДВ:Побарај цена

RIP MAINTOP


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи