Микро асу

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Христо Татарчев (Сава Ковачевиќ), сервисна зона југ 1/115
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10688 км
  • Локација: Кисела Вода, позади Иноспектар, спроти Либра

  • Телефон 2: 02 2780630
  • Факс: 02 2771180
  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30
    Саб од 09:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1411544808_81.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Компанијата МИКРО АСУ се занимава со трговија со материјали, машини и технологии за изработка на реклами и за печатарската индустрија.

Ние сме претставници на голем број водечки производители, како што се:
• Orafol Gmbh - Германија
• LG Hausys - Кореја
• Siser SPA - Италија
• 3A Composites - Швајцарија
• IPB - Белгија
• Palram - Европа
• Ricoh - Јапонија
• Mecanumeric - Франција
• ClingZ - Мексико

Денес ние преставуваме и режечки плотери и ласерни гравери на Great Computer Corp. (Тајван), флок и флекс за натписи на текстил от Siser SpA (Италија), холографски фолии на Creative Films Corp., ПВЦ плочи од Rochling (Германија), 3A (Швајцарија) и Лајтекс (Кина), пенокартони ArtFoam (Кореа), винил за банери, плексиглас од Евоник, Палрам и МикроГлас, материјали за тампон печат и машини за сито и тампон печат от TIC (Хонг Конг), магнетни фолии, солвентни и текстилни плотери Мимаки, NIPRINT, рутери и ласерни гравери и др.

Фирмата МИКРО АСУ ООД е основана во 1993 година и од мало претпријатие за производство на самолепливи етикети и натписи, прерасна во компанија која е водечки дистрибутер во индустријата за надворешно рекламирање. Во 2006г е создадена фирма Микро АСУ ДОО, Скопје, која ги нуди сите материјали од магацинот како и сите машини во Република Македонија коишто ги нуди и самата фирма од Бугарија. Во 2008г е создадена фирма Микро АСУ ДОО, Белград, која ги нуди сите материјали од магацин како и сите машини во Република Србија.

Микро АСУ доо Скопје во моментов имаа повеќе од 60 добавувачи од Европа и Азија и нуди потрошни материјали и комерцијално графичка опрема и машини.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи