МФ Сеалс

ПаркингЈавен превозКлиматизирано

  • Адреса: Димо Хаџи Димов 40
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7426 км
  • Локација: Кисела Вода

  • Телефон 2: 070 379736
  • Факс: 02 2700340
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/7d189bab08107e8e6c33adae268d09c2.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

МФ Сеалс е компанија која изработува заптивки за хидраулика и пневматика, SEAL-MASTER технологија „по мерка“, со пречник од 6мм до 600мм, изработено од еластомери NBR, H-PU-полиуретан, EPDM, H-NBR , PTFE/бронза, FPM, POM и други, било кои димензии: стандардни, нестандардни, цоловни.

Производи:
• Заптивки за хидраулика и пневматика,
• Ротациони осовински заптивки – семеринзи, о-прстени, заштита од прашина, елементи за контрола на вибрација
• Неазбестни плетенки за пумпи и вентили
• Термоизолациони безазбестни материјали, стакло и керамички влакна за температура до 1600 о C.
• Спирометрални заптивки, рамни заптивни материјали – армиран и неармиран
• Компензатори изработени од еластомери NBR и FPM,челик и PTFE, подвижни зглобови, црева за високи притисоци и агресивни медиуми.
• Заптивни безазбестни плетенки
• Безазбестни плочи
• Лагер – широк спектар на: стандардни димензии од хидраулични заптивки, о-ринг, семеринзи, не азбестни плочи, плетенки и др.

МФ Сеалс ДООЕЛ увоз-извоз Скопје е формирана во 2011 во Скопје. МФ Сеалс ДООЕЛ е ќерка фирма на МФ Сеалс ДОО Белград и е генерален застапник на реномираните европски компании: Freudenberg Sealing Technologies , во чии состав се компаниите Simirit , Merkel I Dichtomatik, Burgamnn Packings, DMH, Frenzelit, Stenflex и FMI.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи