Мепринг сервиси


  • Адреса: Никола Парапунов 3 А/26 лок.2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10682 км

  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1519978518_88.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

МЕПРИНГ СЕРВИСИ е дистрибутер на топлоизменувачи од шведскиот производител SWEP, кој претставува
светски лидер во производство на ламеларни ( плочести ) топлоизменувачи, со постојан фокус на технолошки
развој.

Топлоизменувачите наоѓаат широка примена :
- топлински станици (топлификациони потстаници)
- фреонски системи – испарувачи и кондензатори
- загревање на базенска вода
- соларни системи, односно системи кои користат обновливи извори на енергија....
- геотермална пумпа
- технолошки процеси во индустријата


-Продажба на опрема за климатизација и автоматско управување

-Проектирање и изведба на централни системи за климатизација

-Проектирање и изведба на DDC системи за автоматско управување и мониторинг


-Опрема за автоматско управување на системи за климатизација
-DDC системи за централно управување и мониторинг
-Системи за заштеда на енергија

ТОПЛОИЗМЕНУВАЧИ ЗА: Топлински станици, фреонски кондензатори и испарувачи, соларни системи
Професионална опрема за климатизација на дата центри и телекомуникациски центри

ОПРЕМА ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА:
Вентилоконвектори, топловодни калорифери, термоконвектори, ладилни агрегати – топлински пумпи

Мепринг сервиси Ви помага, и ги става на располагање сите ресурси потребни за техничка поддршка и избор на потребниот топлоизменувач

Доверливи системи за греење, ладење, вентилација, климатизација, бидејќи добивате сé на едно место, техничко решение, опрема, инженеринг, изведба, соодветна автоматика по мерка, сервис и одржување:

- Енергетски ефикасни решенија
- користење на обновливи извори на енергија (соларни системи, топлински пумпи, геотермална енергија)
- функционалност обезбедена од системи за автоматско управување Siemens
- оптимален однос на цена/перформанси
- квалитетна опрема од докажани брендови со сертифицирани перформанси
- сопствен овластен сервис и одржување
- лиценцирана фирма со стручен и соодветно обучен и сертифициран кадар
- гарантирана фунционалност
- единствена фирма во Македонија со меѓународни признанија за достигнувањата во енергетска ефикасност и заштеда на енергија
- консултантски услуги
- далечинско водење на системите
- можност за мониторинг и управување со системот преку интернет и мобилен телефон
- Енергетски мониторинг

Решенија за климатизација на дата центри и простории и опрема кадешто треба да се одржуваат специфични услови

Решенија за климатизација на затворени базени

Решенија за хотели

Топлиноизменувачи SWEP

Најквалитетни вентилоконвектори со елегантен дизајн од пионерот за производство на вентилоконвектори Galletti – Италија, Eurovent сертифицирани

повеќе
Цена со ДДВ:50.900 ден.

COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

Цена со ДДВ:31.000 ден.

COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

Цена со ДДВ:46.900 ден.

COOPER&HUNTER VERITAS (R32) 5.5 kW ...

Цена со ДДВ:64.900 ден.

Cooper&Hunter CONSOL INVERTER CH-S1 ...

Цена со ДДВ:46.900 ден.

Cooper&Hunter CONSOL INVERTER CH-S1 ...

Цена со ДДВ:32.900 ден.

COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

Цена со ДДВ:68.900 ден.

COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи