Мармофикс


 • Адреса: ул.101 с.Челопек бр.3
 • Место: Тетово
 • Оддалеченст: ≈9430 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1679390810_69.png?t=true&w=300&h=300


  Слика од локација

  Фото и видео галерија

  Marmofix е растечки бренд со висококвалитетни материјали како што се малтери, бои, подлоги, термоизолациски лепила и линија на специјални производи. Кога станува збор за архитектурата, изборот на вистинските предмети може да помогне да се подобри целокупниот изглед на просторот. Marmofix е доверлива мрежа на специјалисти кои долги години работат на ова поле во Швајцарија и така ги разбираат вашите желби и потреби. Целта е да се задоволат потрошувачите, и за оваа цел тие се секогаш достапни за помош. Она што го издвојува Marmofix е нивното еколошки производство, кое не само што е најдоброто од ваков вид, туку и во согласност со современите барања за производство и квалитет.
  Овој асортиман на производи не само што ги задоволува домашните барања туку ги задоволува и потребите на меѓународниот пазар.

  Производи
  Декоративни малтери – Ако барате врвни малтери кои се разликуваат по големината на зрното, облогата, структурата и составот на смолата и исто така обезбедуваат дополнителен слој на заштита на ѕидовите, оваа листа на MARMOFIX е за вас. Овие производи се токму она што и е потребно на вашата зграда за да додадете модерен архитектонски шмек. MARMOFIX е препознаен како бренд кој ги штити и внатрешноста и надворешноста на зградите од влијанија поврзани со временските услови.
  Бои - колекцијата на бои на Marmofix има разновидни бои за внатрешна и надворешна декорација која исто така ги штити ѕидовите. Меѓу другото, производите се познати по нивната практичност за користење, извонредната покривна моќ и отпорноста на чистење.

  Малтери и лепила - Оваа линија на производи од Marmofix обезбедува основни малтери, лепила за израмнување, лепила за плочки и лепила за материјали за термо изолација како EPS, XPS или MW. Лепилата се од суштинско значење за обезбедување на структурниот интегритет на имплементираниот систем за изолација. Производите се познати по нивната одлична атхезија, еластичност и обработливост.

  Подлоги и специјални производи - Подлогите играат огромна улога во процесот на апликација на материјалите бидејќи го подобруваат прилепувањето на површината и нивната употреба е често критична. Marmofix нуди и низа висококвалитетни подлоги. За површини кои бараат поголема заштита од влажност, може да се изберат достапните 1K и 2K еластични водоотпорни материјали. Marmofix има листа на специјални производи кои се дизајнирани за поелегантен и свеж изглед на внатрешните и надворешните структури на зградата.

  За дополнителни информации може да не контактирате 075 211222, нашиот тим ќе се погрижи да ви одговори на сите ваши прашања и барања.
  повеќе

  Видете ги нашите производи на
  Слика од локација
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи