Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Скопје
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Манастири
 • Цркви - православни
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Манастири во Скопје

Св.Аранѓел


 • Адреса: с.Кучевиште
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7417 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Димитрија (Марков Манастир)


 • Адреса: с.Сушица 1
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7429 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Ѓорѓија


 • Адреса: с.Дељадровци
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7440 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Јован Крстител, Капиштец


 • Адреса: Загребска 29
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7423 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Наум Охридски Чудотворец


 • Адреса: с.Радишани
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7423 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Никола


 • Адреса: с.Љубанци
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7420 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Никола Шишевски


 • Адреса: Матка
 • Место: Скопје

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Трифун


 • Адреса: с.Долно Соње
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7425 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Матка
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7418 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Народната банка ги засилува активностите за соработка со граѓанскиот сектор во сферата на финансиската едукација. За првпат, Народната банка ќе одржи обука за ...
сите 34 | | | веќе видена

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски попладнево обелодени дека државата времено се откажува од инвестиции во бугарската нуклеарна централа Белене и ...
сите 13 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи