Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Битола
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Манастири во Битола

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Новаци
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7487 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.спас


 • Адреса: с.Буково
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7483 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Апостол Петар


 • Адреса: с.Црнеец
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7464 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел Гаврил


 • Адреса: Довлеџик б.б.
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7478 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел Михаил


 • Адреса: с.Буково
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7483 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел Михаил


 • Адреса: с.Скочивир
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7505 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Архангел Михаил


 • Адреса: с.Лисолај
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7471 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Атанасиј


 • Адреса: с.Црнобуки
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7474 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Великомаченик Георгиј


 • Адреса: с.Велушина
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7487 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Великомаченик Ѓорѓи


 • Адреса: с.Крстоар
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7484 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Илија


 • Адреса: с.Крклино
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7477 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Кирил и Методиј


 • Адреса: с.Лознани
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7474 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Наум


 • Адреса: Христо Христовски 15
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7481 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Никола


 • Адреса: с.Чагор
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7466 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Николај


 • Адреса: с.Суводол
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7492 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Преображение


 • Адреса: с.Буково
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7482 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Преображение


 • Адреса: с.Кајмакчалан
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7518 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Теодор Стратилат


 • Адреса: с.Свето Тодори
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7468 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Теодор Стратилат


 • Адреса: с.Граешница
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7489 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Христофор


 • Адреса: с.Крстоар б.б.
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7484 км

Дејности:

манастири

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Народната банка ги засилува активностите за соработка со граѓанскиот сектор во сферата на финансиската едукација. За првпат, Народната банка ќе одржи обука за ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата тргна храбро во енергетска транзиција. Целиме да ги исполниме обврските од Зелениот договор 2050 на ЕУ, порача вицепремиерот за економски прашања, ...
сите 37 | | | веќе видена

„Претставувајќи ја Конституенцата на којашто припаѓа Северна Македонија ќе се залагам ММФ и натаму да дава силна поддршка за вашата земја, во спроведувањето на ...
сите 63 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи