Малина Велес


  • Адреса: Вардарска 36
  • Место: Велес
  • Оддалеченст: ≈10725 км
  • Локација: До водостопанство

  • Факс: 043 235153
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1652340477_99.png?t=true&w=300&h=300


ВИЗИЈА

„Задоволството на потрошувачите, вработените и добравувачите е нашиот главен двигател. Постоиме за да нудиме ниски цени, голем избор на производи, да шириме позитивна работна клима и да остваруваме добри резултати со стремеж кон подобри.”

МИСИЈА

Својата мисија Малина успешно ја реализира со опслужување на пазарот локално и регионално повеќе од 30 години. Застапник е на неколку странски фирми и нуди асортиман со над 9.000 производи. Со тоа се остварува конкурентност меѓу производите и се добиваат пониски цени кои придонесуваат за задоволството на потрошувачите. Грижата за животната средина е исто така наша примарна мисија.


Основана е во 1990 година од еден вработен основач, а денес брои 34 вработени. На почетокот се работело од една изнајмена канцеларија, а денес фирмата има сопствен магацински простор од 3.000 квадрати, канцеларии, ладилница, продажен салон, продавници кои се дадени под наем и се простира на фреквентна локација од 17.000 м2. На почетците од нејзиното основање фирмата се занимаваше со извоз на овошје и зеленчук сè до започнување на ембаргото кон Србија, кога не можеше да се мине границата. Во тој период фирмата почна да се занимава и со увоз, најпрво со зејтин од Унгарија, а потоа и со разни други прехрамбени продукти. Со проширување на обемот на работата изгради сопствен магацин и сега се занимава со продажба и дистрибуција на големо и мало на домашни и странски компании. Има сопствен возен парк за дистрибуција од 9 возила.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи