Мактек

Работиме нон-стоп

  • Адреса: Варшавска 1-1/7
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7426 км

  • Телефон 2: 078 348847
  • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1482485593_15.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Мактек Дооел е компанија од Република Македонија која се занимава со трговија на експлозиви, иницирачки средства, транспорт на експлозиви, минирање, бушење, ископ, транспорт.

Услуги:
-Минирање
-Пробивање тунели
-Минирање каменолими
-Минирање рудници
-Пробивање патишта
-Планирање (проектирање) на површински и подземни минирања

• Дупчење
• Транспорт и услуги

• Нискоградба (Транспорт, ископ)
-Ископи
-Транспорт
-Резистенција на земјиште

• Магацински простории
-Четири статични магацински простории и еден мобилен магацин со постојани залихи, кој се наоѓаат на неколку реони во Р. Македонија

Нашата компанија располага со тешка и лесна градежна механизација и опрема, како и со товарни возила оспособени со АДР сертификат и сите потребни лиценци и дозволи за транспорт на експлозивни материјали.

Експлозивните материјали со кои тргува компaнијата се користат во рудници, каменоломи, пробивање на патишта, пробивање на тунели, минирање и уривање на разни видови карпи и објекти од јавен интерес, подводни детонации и други индустриски и јавни работи кои имаат потреба од ваков вид експлозивни продукти. Нашиот подем се темели на професионалниот пристап и максималната посветеност на сите вработените во компанијата.

Мисија: Од самиот почеток главни приоритети на оваа компанија се безбеден и постојан развој во правец на задоволување на потребите на потрошувачите, континуирано проширување на асортиманот на производите и услугите, инвентивност во работата.
Визија: Визијата на Мактек Дооел е завземање поголемо процентуално учество во вкупната понуда на иститите и слични услуги како на домашниот пазар така и на странските пазари.


повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи