Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Strumica
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Macedonian eastern orthodox churches in Strumica

Orthodox Church Monastery Veljusa


 • Address : s.Veljusa
 • Place: Strumica

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Gjorgjija (Sv. Gjorgjija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.15 Tiveriopol Martyrs (Sv.15 Tiveriopolski macenici)


 • Address : Slavcho Stojmenovski b.b.
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7543 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Anastasij (Sv.Anastasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Atanas (Sv.Atanas)


 • Address : s.Bosilovo 45
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7548 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Cyril and Methodius (Sv.Kiril i Metodij)


 • Address : Kiril i Metodij 24
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7542 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Dimitrija (Sv. Dimitrija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Gorgi (Sv.Gjorgji)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Gorgi (Sv.Gjorgji)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Gorgi (Sv.Gjorgji)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Gorgi (Sv.Gjorgji)


 • Address : Marshal Tito, s.Novo Selo b.b.
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7560 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Ilija (Sv.Ilija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Ilija (Sv.Ilija)


 • Address : s.Novo Konjarevo, Novo Selo
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7565 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Troica (Sveta Troica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Virgin (Sveta Bogorodica)


 • Address : s.Borievo
 • Place: Strumica

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Virgin (Sveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Strumica Orthodox Parish (Strumicka Pravoslavna Eparhija)


 • Address : manastir Sv.Leontij-Vodacha 81
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7538 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Vodoca/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Voznesenie/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Институциите ќе бидат принудени да штедат струја, но за домаќинствата тоа не е можно – анализира професорот Константин Димитров, бидејќи како што вели ...
сите 240 | | | веќе видена

И да не ја отворевме дебатата за даночните реформи, има законски решенија кои стапуваат во сила од 1 јануари 2023 година, како што се за оданочувањето на ...
сите 125 | | | веќе видена

Компанијата „Макпромет“ од Штип во првите шест месеци од годинава ги зголемила трошоците за своите вработени за 21 пат. Ова може да се види од Билансот на ...
сите 18 | | | веќе видена

Информација за задолжување на Македонија со заем кај домашни комерцијални банки разгледала Владата на седницата која се одржала на 3 август годинава. Конкретни ...
сите 28 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel