Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Struga
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Macedonian eastern orthodox churches in Struga

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Ascension of Virgin Mary (Uspenie na Presveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ascension of Virgin Mary (Uspenie na Presveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ascension of Virgin Mary (Uspenie na Presveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bogojavlenie (Vodici)


 • Address : s.Vevchani
 • Place: Struga
 • Distance: ≈10714 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Nativity of the Blessed Virgin Mary (Rozdestvo na Sveta Bogorodica)


 • Address : s.Labunishta
 • Place: Struga

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Nativity of the Virgin Mary (Rozdestvo na Sveta Bogorodica)


 • Address : s.Vevchani
 • Place: Struga
 • Distance: ≈10714 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Prepolovenie (Sveta Sreda)


 • Address : s.Vevchani
 • Place: Struga
 • Working Hours: Mon - Sat from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Presveta Bogorodica


 • Address : s.Podgorci
 • Place: Struga
 • Working Hours: Mon - Sun from 00:00 to 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Presveta Bogorodica (Presveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)


 • Address : s.Vishni
 • Place: Struga

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)


 • Address : s.Lukovo
 • Place: Struga

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)


 • Address : s.Oktisi
 • Place: Struga

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Paraskeva (Sveta Paraskeva)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Sava i Sveta Varvara (Sv. Sava i Sveta Varvara)


 • Address : s.Vevchani
 • Place: Struga
 • Distance: ≈10714 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Archangel (Sv.Arhangel)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Archangel (Sv.Arhangel)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Archangel Michael (Sv. Arhangel Mihail)


 • Address : s.Brchevo
 • Place: Struga

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Archangel Michael i St. Martirij (Sv. Arhangel Mihail i Sv. Martirij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Dimitrij (Sv.Dimitrij)


 • Address : s.Vevchani
 • Place: Struga
 • Distance: ≈10714 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Земјоделците алармираат дека во услови кога речиси и нема гранка во стопанството која не доби одредена мерка на помош, аграрот остана целосно на страна. ...
сите 78 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Под мотото „Годините не се само бројка“ Аутомакедонија годинава го одбележува своето јубилејно 75 годишно постоење на пазарот. ...
сите 14 | | | веќе видена

Расте интересот и барањата за промена на броилата. Граѓаните очекуваат фотоволтаиците на покривите на нивните домови магично да им го решат проблемот со ...
сите 40 | | | веќе видена

Пред почетокот на учебната година, родителите веќе почнаа да ги подготвуваат своите деца за училиште. Се купуваат тетратки, училишен прибор, ранци и останат ...
сите 15 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel