Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Ohrid
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Macedonian eastern orthodox churches in Ohrid

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Annunciation of the Virgin Mary/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ascension of Virgin Mary (Uspenie na Presveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ascension of Virgin Mary (Uspenie na Presveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Assumption of Mary-Pandanos (Uspenie na Presveta Bogorodica-Pandanos)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Debarsko-Kicevska eparhija


 • Address : Dimce Malenko b.b.
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7438 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Mal Sv.Vraci/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Manastir Sv.Naum/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Presveta Virgin Mary (Presveta Bogorodica)


 • Address : s.Velestovo
 • Place: Ohrid

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Saint Virgen (Sveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Gjorgjija (Sv. Gjorgjija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Ilija (Svet Ilija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Joan Kaneo (Sv. Jovan Kaneo)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Kliment i Pantelejmon (Sv. Kliment i Pantelejmon)


 • Address : Kuzman Kapidan b.b.
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7438 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Pantelejmon and St.Climent (Sv.Pantelejmon i Sv. Kliment)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Sofia (Sv.Sofija)


 • Address : Kosta Abras b.b.
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7438 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Archangel Michael (Sv. Arhangel Mihail)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Од денеска престана да важи Уредбата со законска сила за примена на Законот за акцизите за време на вонредна состојба, со што повторно стапи во сила Законот за ...
сите 106 | | | веќе видена

Пролонгирање на роковите за поднесување на годишни сметки и финансиски извештаи преку законски измени на Законот за трговски друштва со цел подобрување на ...
сите 86 | | | веќе видена

Депонентите на пропаднатата Еуростандард банка бараат Уставниот суд итно да решава по поднесената иницијатива од Адвокатското друштво „Кузмановски“ од 28 ...
сите 39 | | | веќе видена

ВФП Дивиденда е нов инвестициски фонд на пазарот во Македонија , кој отпочна со работа на 20.01.2021 година по претходно добиено решение од Комисијата за ...
сите 14 | | | веќе видена

Францускиот телекомуникациски гигант „Orange SA“ се врти и продава половина од својот удел во операторот на оптичка мрежа „Orange Concessions“ за 2,7 милијарди ...
сите 34 | | | веќе видена

Од „Гласен текстилец“ алармираат работниците да не потпишуваат спогодбени откази, затоа што ќе останат без надоместок за вработување од страна на Агенцијата за ...
сите 19 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel