Лотрич


  • Адреса: Маршал Тито 274
  • Место: Неготино


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1707811832_81.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Ние калибрираме и тестираме со љубов кон метрологијата речиси три децении. Развиваме најсовремени, високо усовршени, но лесни за употреба метролошки производи и услуги. Пренесуваме знаење, претставуваме врвни словенечки и странски производители на мерна, фармацевтска и лабораториска опрема, а во исто време сме и движечка сила за напредок на полето на метрологијата.

Нашите главни активности:

МЕТРОЛОШКИ РЕШЕНИЈА
Од вашето барање преку идејата до оптималното решение.

МЕРЕЊЕ НА МЕРКИ И ПРИМЕРОЦИ
Калибрација, евалуација, тест, контрола, верификација, периодична инспекција, сертификација, квалификација, валидација, меѓулабораториски споредби.

СОФТВЕРСКИ РЕШЕНИЈА (ИКТ)
Автоматизација во метрологијата.

M & Q АКАДЕМИЈА
Образование, споредби и професионални конференции.

СЕРВИС И ОДРЖУВАЊЕ
Мерни техники, лабораториска и фармацевтска опрема.

ПРОДАЖБА И МАРКЕТИНГ
Инструменти од познати производители, тестирани во нашите лаборатории.

ФОРУМ ЗА МЕТРОЛОГИЈА
Медиум за отворена дискусија и одговори на сите ваши прашања за метрологијата.

Наши произвоци:

- TRAMES Unique
TRAMES Unique се машини за мерење на димензиите на производите, кои се целосно прилагодени на потребите на клиентите. Овозможуваат мерење на димензиите во 1D, 2D и 3D простор.

- TRAMES Inspection
TRAMES Inspection е вграден или самостоен систем направен според специфичните барања на клиентот. Користејќи го машинскиот вид, тој обезбедува целосна контрола врз основа на напредни алгоритми и ја подобрува стабилноста и повторливоста на производниот процес.

- EXACTUM®
Напредно решение кое овозможува ефикасно следење и снимање на температура, влажност, притисок, осветленост, концентрација на CO2 и други параметри.

- Мерачи за должина на жица и кабел
Мерачите на должина за жица и кабли и други производи направени од различни материјали може да се користат како законска мерило во Европската унија. Во зависност од барањата на клиентите, можно е да се прилагодат карактеристиките на мерачот, како и можноста за инсталација на производна линија..


Наши услуги:

- Калибрација
Вршиме калибрација за најширок опсег од вашите потреби со модерна опрема за калибрација, како на лице место така и во лабораторите во групацијата

- Тестирање
Ние изведуваме тестирање на производи и материјали според меѓународните стандарди и во согласност со барањата на вашите клинети

- Проценка на усогласеност
усогласеноста со барањата на стандардот и очекувањата на клиентот

- Сертификација на маски
Сертификационото тело ЛОТРИЧ Метрологија заедно со регистрацијата во Нандо (Nando) базата на податоци на Европската Комисија претставува овластено тело (NB 2897) за респираторна заштитна опрема
повеќе

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи