ЛГ Вест Балкан


  • Адреса: Момин Поток б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7849 км

  • Телефон 2: 071 391545
  • Факс: 02 3097090
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1579593016_28.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Линде Гас
Линде Групацијата е лидер во светот за производство и снабдување со индустриски и медицински гасови.

Портфолио на производи на Линде Гас опфаќа:
• атмосферски гасови - кислород, азот и аргон
• хелиум
• ацетилен
• водород
• јаглероден диоксид и моноксид
• мешавини на гасови
• заштитни гасови за апликации за заварување
• благородни гасови
• специјални гасови со висока чистота

Исто така, на клиентите им нудиме сеопфатни услуги за поддршка и техничка опрема, а нашиот исклучителен тим на експерти со задоволство ќе го споделат својот know-how за најновите апликации и технологии во науката.

Ние Ви нудиме и широк спектар на флуоројаглеродни разладни медиуми, како и природни разладни медиуми, вклучувајќи и амонјак и хидрокарбони.

Линде Групацијата има над 60 000 вработени и застапеност во повеќе од 100 земји.
Нашите индустриски гасови се користат насекаде околу светот во речиси секоја гранка на индустријата, стопанството и науката, додека пак нашите медицински гасови им овозможуваат на професионалците од здравството оптимизација на своите услуги.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи