Левидиа


  • Адреса: Јадранска магистрала (Качанички пат), с.Визбегово 32-Б
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10677 км
  • Локација: Качанички пат (пред обиколницата)

  • Телефон 2: 076 369108
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1695806545_23.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Левидиа со својот расадник за овошни садници, матичњаци и гарден центар за хортикултурно уредување е прва странска инвестиција во Р. Северна Македонија која што направи спој помеѓу овоштарството и хортикултурата. Фирмата е основана во 2012 год со помош на финансиска поддршка од Турција.

Создадовме тим од инженери од областа на агрономијата и шумарството и делуваме во неколку области:

Продажба на овошен и сертифициран саден материјал;
Совети за подигнување на овоштарници;
Продажба на декоративни растенија за надворешно уредување;
Уредување на дворови, паркови, балкони, тераси и сл;
Одржување на тревни површини;
Резидба и заштита на растенијата;
Шишање на високи огради;
Заштита од ерозија со техника hydro-seeding;
Проекти за надворешно уредување
повеќе
Цена со ДДВ:850 ден.

САДНИЦИ КUMQUAT

Цена со ДДВ:850 ден.

САДНИЦИ МАНДАРИНА

Цена со ДДВ:850 ден.

САДНИЦИ ВО КОНТЕЈНЕР - ЛИМОН MEYER

Цена со ДДВ:250 ден.

Садници Цреши

Цена со ДДВ:500 ден.

Калемен орев

Цена со ДДВ:500 ден.

Зимзелени и декоративни дрва

Цена со ДДВ:250 ден.

Декоративни саксии


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи