Леокар

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Орце Николов 98
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈9439 км
  • Локација: Карши форплеј, задна страна на зградата е влезот

  • Телефон 2: 070 307899
  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1537511657_25.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Леокар флоринг е компанија специјализирана за увоз на подови (теписони, теписони во плочи, пвц подови, линолеум подови, ексклуyивни трислојни паркети, ексклузивни ламинатни подови, подигнати подови..)

Теписоните кои ги предлагаме ги исполуваат сите критериуми според стандардите на Европската Унија ISO EN 1307 I EN 14014:2004/AC:2006, ги исполнува тестовите за тешкозапаливост (EN13501-1), содржина на Pentachlorophenol, емисија на Formaldehyd, карактеристики против пролизгување, антистатичност" емисија на штетни VOC, TVOC, SVOC (C16 to C22), Cancerogenic Substances (EU-list Class 1 a. 2) според GUT - Association of Environmentally Friendly Carpets и PRODIS - European Comprehensive information system for textile floorcovering.

Услуги:
• Хотели
• Ресторани
• Канцеларии
• Училишта
• Луксузни кондомиуми
• Болници
• Индустриски објекти
• Комерцијални објекти
• Спортски арени
• Експо подови

Теписоните се сертифицирани "suitable for Allergies" од TüV иститутот и го подобруваат квалитет на воздухот во внатрешни простории - теписонот ја впива ситната прашина и помага во подобрувањето на квалитетот на воздухот во внатрешни простории ( препорачано од DAAB - германска асоцијација на луге кои страдаат од алергии и астма).

Теписоните заштедуваат 6% на трошоците за загревање + голема звучна изолација и звучна апсорпција.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи