Пребарувањето е оптимизирано за Тетово

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Скопје
 • Битола
 • Кочани
 • Охрид
 • Пробиштип
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Културно-уметнички друштва
 • Играорни групи и ансамбли
 • Културни центри
 • Хорови
 • Театарски групи - аматерски
 • Издавачи, Издавачки Куќи И Претпријатија
 • Уметнички Галерии
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

Културно-уметнички друштва

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Пралипе


 • Адреса: Карпош 5
 • Место: Тетово

Бугарски културен клуб


 • Адреса: Маршал Тито 47
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7969 км

Валет е Лиќенит


 • Адреса: с.Радолишта
 • Место: Струга

Гоце Делчев


 • Адреса: Илинденска 2
 • Место: Делчево
 • Оддалеченст: ≈7943 км

Григор Прличев


 • Адреса: Борис Сарафов 79 (4-ти Јули)
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7845 км

Дом на култура


 • Адреса: Партизанска 12
 • Место: Македонски Брод
 • Оддалеченст: ≈7869 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

Злетовски Рудар


 • Адреса: Цветко Тонев б.б.
 • Место: Пробиштип
 • Оддалеченст: ≈7901 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

Кочани


 • Адреса: ВМРО 29 (Маршал Тито)
 • Место: Кочани
 • Оддалеченст: ≈7922 км

КУД Дуфла


 • Адреса: ул.1 бр.105, Рашче
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7838 км

Љупчо Сантов


 • Адреса: с.Оризари
 • Место: Кочани
 • Оддалеченст: ≈7924 км

Македонско научно друштво


 • Адреса: Пеце Матичевски 39 (Ленинова)
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7908 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 14:00

Македонско-Хрватско друштво Битола


 • Адреса: Широк Сокак 91 (Маршал Тито)
 • Место: Битола

МКЦ Женски Младински Хор


 • Адреса: Кеј Димитар Влахов 15
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7852 км
 • Работно време: Пон - Нед од 08:00 до 22:00

Негорци


 • Адреса: Ристо Бојмалиев 78, с.Негорци
 • Место: Гевгелија
 • Оддалеченст: ≈7975 км

Охриѓанка


 • Адреса: Радојца Новичиќ б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7865 км

Француската компанија за луксузни добра „Луј Витон Мо Хенеси“ (LVMH) ја купува хотелската групација „Белмонд“, во рамки на договор чија вредност компанијата ја ...
сите 16 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ отвори јавен повик за кандидирање на претседател на Општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ за Кисела Вода и Росоман. Тие во повикот наведуваат дека ...
сите 14 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи